Diskuse k článku: Forint padá, Slováci vzali maďarské obchody útokem

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 14
  • Poslední: 22.2.2012 6:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Klinga 10.1.2012 12:48

nielen obchody

ja som bol s rodinou pred 2 rokmi v Nyiregyhaza. aquapark, zoo, morské akvárium.

Bol som trošku dosť prekvapený že dosť ľudí chodí do maďarska na takúto rekreáciu.

Som si to znovu čekol - celodenný lístok pre rodinu do aquaparku 20 EUR, izba v penzione 20 EUR, cestovné 20 EUR.

Liberecký babylon je väčší, no ak sa k tomu pridá cena a vzdialenosť, tak nie je o čom.

J. Kostelanský 9.1.2012 18:11

Ekonomické zákony sú spravodlivé

Spravodlivosť na svete ešte existuje, a to aj vo forme ekonomických pravidiel a zákonov. Ak ich dodržiavaš, ideš hore, ak nie, ideš dolu.

Maďari si na experimenty so svojou povesťou ako spoľahlivého partnera mali počkať do doby, než splatia všetky svoje dlhy. Veď kto im má veriť a požičať ďalšie peniaze, keď zahraničným bankám prikázali, aby akceptovali splatenie pôžičiek v CHF maďarskými občanmi nie v aktuálnom kurze, ale v kurze, ktorý platil v dobe, keď si brali úver, t.j. v dobe, keď forint bol podstatne silnejší?

Ako je to v jednom slovenskom filme : Nemáš chlopa, nemáš pravdy. Tu je to - nemáš kredit, nemáš pôžičky.

L. Papazian, Ing. 9.1.2012 15:11

Podobně má nakročená i česká koruny,

inu jsme v druhé lize, kde hrajem druhé housle, takže koruna je podhodnocená, ale co se dá dělat, když vykazuje horší kondici jak rumunský lei. Díky euroskeptikům národ bude brzy velmi ronit slzy, doufejme, že si to bude dobře pamatovat a vyžene skeptiky pryč... od Hradu po ČNB, kteří nám jenom matou hlavy!

M. Frank 9.1.2012 15:17

kdybyste pane inženýre

neříkal nesmysly, právě koruna je naše záchrana, když oslabuje, zvyšuje naší konkurenční sílu. A to je to co nyní chybí Řecku. A EURo je tak jako tak odsouzeno k zániku, pokud Merkozy nevyhodí z EURozóny podvádějící Řecko.

P. Horych 9.1.2012 20:54

Re: kdybyste pane inženýre

Řekneme si za pár měsíců jaká je to záchrana.

P. Poruban 10.1.2012 10:12

Re: kdybyste pane inženýre

Myslíte, že jinak to nejde? Oni copak Řekové nemůžou dělat za poloviční platy (možná by byly stále větší než u nás) a konkurovat tak zahraniční produkci? Dokonce by to bylo daleko spravedlivější. Když devalvuje měna doplatí na to všichni. I ti co hospodařili celý život dobře a dluhy nedělali. Podle Vás je spravedlivé, když se s nezodpovědnými jedinci ti zodpovědní nuceně rozdělí o jejich ztrátu? Euro je pro Řeky lepší. Aspoň pro ty pracovitý co nedělali dluhy. Stát je teď nemůže tak snadno okrást. Musí hledat ekonomicky smysluplnější cesty jak navrátit ekonomice rovnováhu. Šetřit ve státním sektoru, na sociálních dávkách a snižovat mzdy tam, kde se tržně neuživí. Tomu se říká řešit problém tam kde vznikl. Jinde se to stejně trvale vyřešit nedá. Jen zametat problémy pod koberec. Ti co vidí řešení v okradení celé společnosti inflací měny ničemu nerozumí, nebo nemají odvahu podívat se pravdě do očí.

J. Rys 9.1.2012 15:27

Re: Podobně má nakročená i česká koruny,

Už to nepijte...

J. Novák 10.1.2012 5:10

Re: Podobně má nakročená i česká koruny,

Špatně se to poslouchá a ještě hůř čte, že? Ale myslím, že je to velmi reálné zhodnocení situace.

R. Smatana 9.1.2012 14:08

Ono sa to dorovná

Táto situácia tu nie je po prvý krát. Nákupná turistika potrvá do vtedy, pokiaľ sa nevypredajú staré zásoby nakúpené za "silný" kurz a nenavezie sa nový drahší tovar. Ono vlastná mena niečo stojí a toto isté sa môže kedykoľvek stať aj českému forintu. Všetko závisí od Nemecka a vami tak nepochopiteľne nenávideného Eura. Ešteže Poliaci majú rozum.

P. Zeman 9.1.2012 14:42

Re: Ono sa to dorovná

Proč myslíte, že Euro nenávidíme? Prostě mu v současné podobě nedůvěřujeme. Tečka! Myslíte, že neoprávněně? ;-)

J. Rys 9.1.2012 14:47

Re: Ono sa to dorovná

Vy do toho vidíte :)))) On někdo nenávidí euro? Jen je dobré si rozmyslet kdy ho přijmout než naskočit do průseru a s jásotem :)))))

M. Charouz 9.1.2012 16:52

Re: Ono sa to dorovná

Mýlíte se. Nic proti Euru nemáme. Jen se nám nechce platit za další lháře a podvodníky. Viz. např. Řecko. Máme svých grázlů dost a další už neutáhnem!

R. Smatana 10.1.2012 12:25

Re: Ono sa to dorovná

Možno to časom pochopíte, ale Česko už euro má, len ho občania nemôžu používať ako domáce platidlo a pokiaľ ho chcú mať, musia si ho za určitý poplatok kúpiť. Ekonomika fičí už za eurá. Euru sa nedá odolať a tváriť sa, že ČNB riadi kurz meny. To sú hlúposti. Je to nerovný boj Dávida s Goliášom. Čím skôr prestanete chcať proti vetru, tým skôr sa preberiete zo sna o nezávislosti. Apropo, za záchranu eura zaplatíme všetci. Svoju daň zaplatilo aj Švajčiarsko - a to pekne vysokú. Ale môžete snívať ďalej.....

M. Russnak 22.2.2012 6:19

Re: Ono sa to dorovná

Mozna, ze kdyby bylo vice krajin jako je Cesko,Evropa by nebyla v takovem rozkladu.Je pravdou, ze Cesi tam nechteli sami ale Evropa chtela byt moc rychle, moc silna.Kdyby na to sla pomalejic a pribirala nove krajiny az tehdy kdy byli opravdu, ale opravdu ekonomicky pripravene, ne jenom na papire, bylo mozna vsechno jinak.Rychla expanse se sebou prinasi mnoho novych problemu, ktere je tezke resit za pochodu, protoze tady predtim jeste nebyli.Teorie zustava teorii ale skutecnost je mnohdy jina.Nepocita s lidmi.Ono to neni jenom vladnout ale take zvladnout.Proto si myslim, ze Cesi udelali dobre, ze se do ty Evropy tak nehnali a pozoruji co se deje.A co se deje neni moc hezke, nebo lakave.

A ze by Polaci prave kvuli tomu meli mit rozum... z toho nemam rozum.