Diskuse k článku: Obchodníky čeká slevová válka, lidé šetří na potravinách

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 14.1.2012 23:15
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Pecho 14.1.2012 10:01

Nekupuji v řetězcích

maso, masné výrobky ani zeleninu. Raději si koupím méně, ale čerstvého a kvalitního přímo u výrobce ve firemní prodejně a zeleninu ve farmářské prodejně nebo na farmářském trhu. Vždyť nemusím mít v zimě jahody, rajské či papriky bez chuti a zápachu, ochucenou a obarvenou vodu vydávanou za jogurt, či chemicky zapáchající žampiony. Kvalita potravin v řetězcích - VŠECH! - je opravdu tristní a bude hůř, po zvednutí DPH teprve budeme krmeni humusem!

A. Řepka 14.1.2012 23:15

Re: Nekupuji v řetězcích

blablabla... kdo tě platí? :D

P. Fiala 13.1.2012 18:34

Vyjevuje se rozpor žití ve městech a na vesnicích

Ve velkoměstech jsou jeho občané totálně závislí na zahraničních marketech.

Možná někoho  z Čechů napadne, co třeba toho pana Baniš?, že vybuduje-zorganizuje po republice síť prodejen s malými oky. Lidí k nápomoci je mnoho. A směrnice EU jsou jen směrnice nikoli zákony, pro občany ČR platí stále ještě pouze národní zákony.

P. Fiala 13.1.2012 18:36

Omluva : pana Baniš? = pana Babiše?

L. Papazian, Ing. 13.1.2012 12:15

Ale nešetří, jen kupují za hranicí Čechystánu!

Každý kdo může se vrací k nakupování kvalitních potravin metry za naším Čechystánem. Když k prosperitě Německa stačí DPH ve výši 7%, proč u nás je potřeba násobek? Pravice nás oklamala a uvádí zavádějící informace, bohužel cesta, po které se vydalo Klausovo, je cesta do pekel, slepá ulička do zatracení. O nekvalitní potraviny není zájem, kvalitu si koupíme jinde za ceny lepší jak ty naše odpadky v zahraničních řetězcích. Co je v lidlu není k jídlu, ale ani jinde to není o moc lepší. I Kaufland v Polsku nabízí lepší kvalitu jak u nás.

J. Dobrý 13.1.2012 9:47

jen cena?

Stale se me nechce verit, ze cesky zakaznik je citlivy vyhradne na cenu.

Uz ted je ten hon retezcu jen za cenou ke zvraceni, doslova. Priklad Tesco parek vzdalene pripominajici vidensky dle etikety mel 30% masa, 30% vepr kuzi a co je tech zbyvajicich 40% jsem uz nedocetl.

A tady se me snazi presvedcit, ze cena bude jeste vyhodnejsi, to ceskeho zakaznika fakt nezajima co kupuje za tu "vyhodnou" cenu?

M. Starý 13.1.2012 9:56

Re: jen cena?

Jednoduché řešení - když čtu, že je to z pomyjí, tak to nekoupím. Horší je, když ten výrobek "složení" nemá - např. víno. Pak je důležité vyzkoušet a držet značku a výrobce.

J. Dobrý 13.1.2012 10:09

Re: jen cena?

Fajn to uz jsme dva. Ale to se tu nenajde nikdo jiny? Podle nabidky asi ne. Na nakupnim seznamu jsem tuhle mel balenou sunku. Jdu do regalu a koukam co koupim. V baleni je uvolnena voda uz od pohledu a tak jsem se jen pro poradek kouknul na etiketu - 60%. NEdivim ze ze se ta spousta vody v tom trosku masa neurdzela. Nakoupil jsem nic, jinou nemely. Jen ruznobarevne baleni s ruznym logem ale obsah stale jen sama napumpovana voda.

A nejhorsi je, ze uz se zacinaji kazit i drobni skoukromnici. Znam reznika, kde se jeste pred par lety stala fronta uz pul hodiny pred otevrenim. Subjektivne ale kvalita klesla a fronty uz nejsou. Nerozumim tomu.

Abych nebyl jen u masa, tak se zeleninou je to stejne. Slusnou zeleninu jsem v cechah potkal jen jednou, pri lonske "okurkove" afere. To jsem poprve mel pocit, ze je to stejna kvalita jako v nemecku, francii, anglii (muzu srovnavat). Nejspis proto, ze klesl odbyt jinde a kvalitnejsi zbozi zbylo i k nam.

F. Doušek 13.1.2012 10:47

Re: jen cena?

Také sleduji etikety a mohu potvrdit kvalitativní rozdíl třeba Kladenské pečeně prodávané v Lídlu. Nabízejí dva druhy. U prvního uvedeno, ža na 100 gr. výrobku použito 80% masa (19,90), u druhého, že na 100 gr. výrobku použito 120 gr. masa (22,90). Chuťově i dobou trvanlivosti znatelný rozdíl. 

J. Barák 13.1.2012 10:57

Re: jen cena?

Maso kupuji výhradně od řezníka a uzeniny také,levné zboží je podezřelé.Ale ať válčí,bude líp a hlavně kdyby ty společností nadnárodní od nás vypadly a my měli svoje Prameny a Jednoty ve velké s naším českým zbožím.Tihle šmejdi zlikvidovali náš český potravinářský trh!!

O. Malstoka 13.1.2012 9:11

Podvodný humbuk

Příklad ze včerejška. Chtěl jsem si koupit pekárnu určité značky. Obešel jsem elektro markety abych si porovnal ceny a ejhle, v OKAY jsem zjistil, že pekárna, která stojí od1800 Kč je v této prodejně se "slevou" za 2560 Kč. to znamená, že nejen cena je přemrštěná, ale ve slevové akci je ještě "původní" cena uměle navršená. Všichni co touží po výhodném nákupu by měli být obezřetní, a obchodní inspekce by měla tyto podvodníky trestat.  

M. Starý 13.1.2012 9:53

Re: Podvodný humbuk

Elektrospotřebiče se vůbec nevyplatí kupovat v "kamenných" obchodech, ale na internetu. Jednak strávíte fůru času běháním o marketech a jednak jich stejně můžete navštívit pár v okolí, protože jinak slevu zaplatíte v benzínu. lepší je se podívat na heureku a pak si přečíst obchodní a dodací podmínky a zkušenosti zákazníků a vybrat si dodavatele. V tom "kamenném" obchodě Vám stejně také prodají "jen" krabici...

F. Doušek 13.1.2012 10:49

Re: Podvodný humbuk

Tohle je běžná praxe. Uvedou přemrštěnou cenu a pak nasadí "slevu" - a nekupte to....

T. Hošek 13.1.2012 8:29

.....

skvělé ilustrační foto :-)

J. Balcar 13.1.2012 7:35

Vždyť je to jen jejich práce...!

Řetězce naučily lid obecný, že dokážou dát na zboží klidně 40 - 50 % slevu. Maličký příklad: Stejné kafe může stát 198,- Kč nebo také 119,- Kč, tak proč si nepočkat na 119,- a nekoupit jedno do zásoby? Němci tomu říkají "zkazit ceny". A cesta zpátky? Těžko...