Diskuse k článku: Odbory ožívají. Za vyšší platy by mohly stávkovat

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 26.2.2012 15:42
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
I. Mikenda 26.2.2012 15:42

KOLIK VYDĚLAJÍ V SEATU?

Ví někdo, jaká je průměrná mzda v SEATU, který prý je několik let ve ztrátě? Jak to zdůvodnňuje vedení v Německu? Doufám, že jako argument neuvádějí, že Španělsko bylo s Hitlerem.

J. Vargulič 26.2.2012 14:21

Se jim divím..

Mají jít na ples v opeře a přijdou na jiné myšlenky..

P. Pruner 26.2.2012 10:51

být střízliví

Odbory musí tlačit na pilu, jinak se majitelé do navyšování mezd nehrnou. Nicméně 32tis ve Škodě Auto je slušný plat. Požadavek 7%navýšení+stávka může dotlačit vedení koncernu k přijetí rozhodnutí o rozšíření investic do výroby mimo ČR.

Pak se to pracovníkům vrátí jako bumerang - bude platit to klasické :  vyhrají bitvu, prohrají válku.

P. Fiala 26.2.2012 10:46

Ano, máme dva mzdové sektory soukromé a státní

Soukromý sektor, výše mezd lidí v něm působícím-pracujících, je životně závislá na odbytu a platbách z něj. Všichni, dýchají s odbytem a platbami za něj.

Státní sektor, výše mezd lidí v něm působích-pracujících, je dána zákony schválenými v parlamentu, bez ohledu na ekonomickou realitu. Tito lidé "nedýchají" s lidmi v soukromém sektoru, který jim mzdy zajišťuje.

Je, dle mne, porušován proncip ústavy ČR. Skupina lidí velmi početná, ze zákona získává zásadní celoživotní výhody na úkor jiné též dosti početné skupiny lidí.

J. Chaloupka 26.2.2012 10:24

co takhle navázat platy ve smlouvě na produktivitu

a růst prodeje. Ohánět se jako odbory  argumenty že něco zdražuje a že je inflace je sice možné ale v podstatě nesmyslné .  Rozumný zaměstnavatel by měl navázat růst mezd na růst produktivity a prodejnosti tj. čím levněji vyrobíme a čím více prodáme , tím více peněz dostanete ve mzdě  a to ne jako základní plat ale jako prémiovou složku mzdy .  Odbory přece musí  vědet, že  žádnou stávkou se prosperity nedosáhne.

D. Mateju 26.2.2012 9:37

Doufam, ...

... ze prvni opravdu pravicova vlada v CR, kterou snad budeme jednou mit, odejme lidem pravo na stavku. Driv mela stavka mozna smysl, dnes se pouziva jen jako prachsproste vydirani zamestnavatele ci cele spolecnosti. Hnus!