Diskuse k článku: Ruzyň před prodejem trhla rekord

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 14
  • Poslední: 3.1.2008 15:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
3.1.2008 14:31

O čem se nemluví

Před svým plánovaným prodejem zveřejňuje letiště Ruzyně opakovaně své vynikající výsledky v odbavení stále většího a většího počtu cestujících. Jenže více cestujících rovná se více letadel. Více letadel, jimž letiště nabízí prakticky jednu vzletovou a přistávací dráhu. A pokud je ta mimo provoz, veškerá letadla používají záložní dráhu, na níž jsou naváděna nad obytnou oblastí s desítkami tisíc obyvatel - Řepy, Bílou horou a Ruzyní. Při nejsilnějším provozu jde o cca jedno letadlo za minutu ve výšce pár stovek metrů. Letiště by se nemělo prodávat, dokud nebude vyřešený problém nové přistávací a vzletové dráhy souběžné se stávající hlavní dráhou. Pozemky podezřele získali spekulanti a nový majitel nebude na obyvatele okolních sídel brát vůbec žádné ohledy, takže je za astronomicky přemrštěné ceny nekoupí. Před prodejem musí být jasné, jak to s dráhami bude, pak je možné vesele zvyšovat objem přepravy. Jinak to bude peklo.

3.1.2008 14:45

Re: O čem se nemluví

Jsi opravdu chytrý jak liška ... R^ Investor postaví novou vzletovou dráhu za pár miliard jen proto, aby ulevil obyvatelům v Řepích - to bude ono R^

Blbec by si myslel, že ta nová dráha bude soužit k tomu, aby tam mohlo přistávat a startovat ještě víc letadel a aby majitel na provozu letiště ještě víc vydělal ...

3.1.2008 15:19

Re: Re: O čem se nemluví

Ačkoliv si myslíš, že jsem pitomec, trvám na svém: totiž že se budoucí rozvoj letiště musí vyřešit před prodejem. Ruzyni nejde zrušit, ale je potřeba jí rozvíjet tak, aby tím co nejméně trpěli lidé žijící ve zmíněných lokalitách. Soukromý investor bude chtít maximalizovat zisk, postaví si co chce kde chce a nebude brát ohled vůbec na nikoho.

3.1.2008 14:13

Komu prodat letiště

Vyzývám tímto osoby odpovědné za prodej letiště, aby naše největší letiště neprodali nějaké ruské firmě (nejspíše Aeroflotu) - bylo by to podle mého názoru obrovské bezpečnostní riziko vzhledem k tomu, že všechny velké ruské firmy jsou nějakým způsobem spojeny s ruskou vládou, která k této zemi rozhodně není nakloněna. Bylo by to velmi nemoudré řešení.

3.1.2008 14:22

Re: Komu prodat letiště

Zase na druhou stranu, kdyby někdy v budoucnu chtěli zopakovat srpen 68, tak by to celé proběhlo daleko koordinovaněji, profesionálněji a i pro běžné občany bezpečněji, než kdyby letiště patřilo někomu jinému.

3.1.2008 14:00

Co ještě zbývá rozprodat a rozkrást?

K čemu budeme mít celou vládu, na hradě kladeče věnců a celý slovutný parlament a senát, když ekonomiku bude řídit nadnárodní /většinou zahraniční/ kapitál? Proč živit tolik parchantů, kteří se jenom hádají a umí se domluvit, jedině když jde o jejich prachy! Plno různých komisí, které většinou nic nevyřeší a jenom natahují ruce pro penízky. A když Klaus sdělil, že se máme nejlépe v dějinách ČR, tak měl taky připomenout, jak bychom se měli, kdyby se i za jeho účasti majetek republiky nerozkradl. Jak funguje všemocná ruka trhu vidíme u benzínových pump, ČEZu, supermarketech a všude kolem.

3.1.2008 14:09

Re: Co ještě zbývá rozprodat a rozkrást?

Neměl jsi jak mamlas v listopadu 1989 cinkat klíčema, dodneška by majetek republiky nebyl rozkradený a mohli jsme si žít v blahobytu jak před rokem 1989 ! To byly časy - celý svět nám záviděl naší vyspělou ekonomiku a skvělou životní úroveň !

3.1.2008 13:59

Skvělé ...

Je krásné, když letiště, které leží v těsné blízkosti obytné zástavby, se stává přestupním bodem, kam se budou slétávat lidé z celé Evropy, aby zde přestoupili na mezikontinentální lety. Teď ještě dostavět rychle druhou vzletovou dráhu a udělat z Ruzyně největší evropské nákladní letiště ...!

3.1.2008 12:56

Co je to Ruzyň?

Správně česky je snad Ruzyně!

Novináři, už neznáte dobře ani části Prahy!

3.1.2008 12:48

Ekonomická nutnost

Protože vydělává, tak je nutné ho prodat.

3.1.2008 12:42

Ruzyně trhla rekord?

Ruzyňské letiště je ve svém oboru víceméně monopol a ti, co na něm přistávají, tak rozhodně nečiní kvůli ruzyňským vynikajícím službám a konkurenceschopným cenám. To by snad museli nechat ležet přes ranvej nějaký vyhořelý vrak, aby "netrhli" rekord.

3.1.2008 12:41

Opět zločin

Ekonomický,ale zločin.Prosperující letiště,do kterého se nalily peníze chystat k prodeji-jak jinak to nazvat.Dokdy se budou dít takové věci?

3.1.2008 12:36

Proč?

Proč prodáváme chloubu ČR? Letiště je nové, fungující, vydělávající, mnoho cizinců mi řeklo, že je i přehledné. Zdá se mi, že tato vláda zase potřebuje něco zaplácnout. Jsem zvědav, kdy se prodají ČSA rusákům. Čest, pane Římane!

3.1.2008 13:52

Chloubu ČR?

Chlouba to bude, až se z toho letiště stane víceúrovňový dopravní uzel - letadla, vlaky, autobusy a metro...