Diskuse k článku: Žárovkový socialismus EU má stále víc odpůrců. Klaus už není sám

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 112
  • Poslední: 7.9.2010 15:41
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Heisler 6.9.2010 12:12

Ekonomika nebo business?

Nevím, jestli mám citlivý zrak na světlo, ale ten poměr 1:5 u mě nefunguje, možná tak 1:4. A co se týče životnosti, tak mi nepřijde, že by byl extra rozdíl. Ale možná je u těch extra drahých. Jenže i při pětinásobné výdrži je důležité, kolik hodin se tou žárovkou svítí. A jsou místa, kde se ta nižší spotřeba nikdy nezaplatí. Pokud chce někdo regulovat, tak to má dělat daněmi, nikoli zákazem - neboli proč místo toho neudělali daň spotřební 1 EUR z každé klasické žárovky? Kdo chce/potřebuje klasickou, tak si je vezme, ostatní se přikloní k úsporným, protože se vyplatí.

Osobně mi to celé přijde jako lobbying firem protože se špatně prodávají úsporné žárovky. Kdo je chtěl, už je má, a při delší životnosti není potřeba obměňovat tak často. Navíc, mezi klasickými žárovkami nejsou skoro žádné rozdíly, takže se jedná jen o cenu, u úsporek je možno budovat značku.

Stejně se nejvíce ušetří tím, když se nesvítí zbytečně, doufám, že EU nepřijde s tím, že od roku 2015 budou povinné senzory na pohyb. To by totiž teprve byl business.

T. Cerny 7.9.2010 9:52

mily pane heislere ?

Nai experti  na zapad od Vas dosli k nazoru ze usporne zarovky prinesou relevantni uspory.Vy mte pouze 2 moznosti - bud se s tim smirit a akceptovat nase experty , nebo se se svym oberpomatencem Klausem ( " EU je nejvetsi katastrofa v dejinach Evropy ") a disidentem v nasi EU sebrat a od nas opet vystoupit . Jinak take it easy!

M. Heisler 7.9.2010 10:36

EU

Dobu, kdy se něco zakazovalo, někteří z nás zažili. Při tom, jak jsem napsal, to nebylo nutné. Nechci zpochybňovat EU experty, nicméně těch úspor se nikdy měřitelně nedosáhne - než všechny klasické žárovky v domácích zásobách dojdou, bude dávno spotřeba elektřiny úplně jiná.

Mnohem více by se ušetřilo na zdravotnictví, kdyby se zakázalo kouřit. Jenže tam funguje lobbying výrobců přesně naopak, že?

Nejsem nepřítel úsporných žárovek, mám jich doma docela dost (a už mi jich taky hodně odešlo), jsem ale nepřítel paušálních rozhodutí pro "vyšší dobro".

T. Cerny 7.9.2010 15:41

Re: EU

i ja jsem coby absolvent FVLKU  v Praze v r. 66 take neco z dob temneho komunismu  zazil a proto pokladam cloveka jako ing. Klause , ktery dava rovnitko mezi nasi svobodnou a demokratickou EU a dobou za Brezneva za slabomyslnost non plus ultra .Vy v Cesku mate sve experty typu pana ing. Klause , my v EU zase nase experty kteri se problematikou uspornych zarovek kompetentne zabyvaji.

Vy si nechte ty vase , my zase ty nase. Ale paklize od nas nevystoupite , musite se smirit s tim , ze budete moci koupit pouze ty usporne.U nas na zapad od Ceska se kourit nesmi ani v restauracich ci barech - Vy zase mate sve poradce ing. Klause kteri stejne slabomyslnym zpusobem jako Klaus Cechum vykladaji , ze " skodlivost koureni nebyla nikde ( tedy asi ceskym Klausem ) prokazana.

T. Cerny 6.9.2010 7:07

vsude samozvany klaus neni sam

tech lidi , co maji ke vsemu sve  kompetentni kritiky je jiste daleko vic nez jen cesky Klaus , ktery absolvoval 5 let  vysoke  skoly politicke ekonomie za nejtemnejsihio komunismu 58 -63 a  mluvi " vysoce kompetentne " naprosto do vseho vcetne zarovek , zoologie ( cave ryby ) mediciny ( luzka vhodna ci nevhodna ), LS ( definitivne ale opravdu definitivne mrtva )- takovych  mudrlantu jako cesky Klaus je jiste ubiquiterne habadej. Ja se spoleham na rozumna rozhodnuti nasich themaimmanentnich expertu . Co maji zarovky spolecneho se " socialismem " je jasne jen ing. Klausovi C.Sc.a jeho paladinum  a Lidovym novinam .Usporne zarovky u nas v EU zustanou. Cesti klausoide ale mohou od nas z EU kdykoli vystoupit a zavest vyrobu tech starych vne EU.

V. Svobodová 3.9.2010 20:42

Odporné žárovky

též nazývané úsporné mají hnusné světlo a hlavně prodleva než ze "nažhaví" a začnou svítit přivádí člověka s normálním temperamentem k šílenství.

J. Kadlec 2.9.2010 10:38

mě by měli povolit vyjímku abych moh svítit klasickejma

protože jenom si vzpomenu, jakejma pitomostma nás zasypává eu a naše nablblá vláda to ještě znásobuje, tak mě rozbolí hlava

2.9.2010 10:07

Mýty o "úsporných" zářivkách

1. Životnost je obvykle kolem jednoho roku, občas téměř dva. Na životnosti se podepisuje zejména počet zapnutí, který není velký (obvykle méně než tisíc). Aby zářivka dosáhla maximální životnosti, musela by na jedno zapnutí svítit 12 hodin a více.

2. Denně doma svítíme asi 4 hodiny. Abych využil drahou zářivku, musel bych ji nechat svítit aspoň 3x déle než potřebuji, takže reálná spotřeba elektřiny by neklesla o 80%, ale jenom cca o 30-40%

3. Jestliže "úsporná" zářivka vydrží zhruba stejně dlouho jako žárovka a přitom reálně ušetří asi jenom třetinu nákladů na elektřinu a navíc je desetkrát dražší, pak jsem nic neušetřil. A mně je úplně jedno jestli zaplatím víc peněz proto, že spotřebuju víc elektřiny nebo proto, že koupím zbytečně drahé svítidlo.

Na konci mi zbyde v peněžence víc nebo míň peněz. A to je oč tu běží.

J. Kadlec 2.9.2010 10:40

Re: Mýty o "úsporných" zářivkách

každej vidí o co běží, jednorázově vyměnit levné výrobky za drahé, vytahat lidem z kapes další pachy a žárovková lobby slaví úspěch

P. Sulc 2.9.2010 6:59

Zajimalo by mne, az se EU rozpadne, k cemuz urcite dojde,

jestli nekdo spocite, koli penez se tam zbytecne prosustrovalo. Proti tomu bude suma, kterou staly obge valky, plus korejska, jen zebrackej peniz.

R. Buršík 1.9.2010 12:34

proč hajíte útočné mládí blíže k anarchii?

ono to chce víc informací ne všechna media uvádí vše zrovna jk naše politické jsou to jen lidé z nás. Mezi námi kolik z nich by bylo schopno plynule hovořit v jiném jazyce a nejen v CV znalost jak polygot. Jsme u těch maturit. Bůh ví jak kantoři????

Střední škola jeden jazyk a plynule a to je středoškolák padni komu padni jsou to státní prachy do luftu!!!!!!!!!!!!!!!

M. Pechar 1.9.2010 12:42

Zkusím vaši oblíbenou otázku:

Jak váš příspěvek souvisí s žárovkami?

Š. Matyášová 1.9.2010 9:16

ještě nám nezakázali louče...

i těmi se dá svítit :-)

M. Prokop 1.9.2010 9:39

Re: ještě nám nezakázali louče...

Pozor, nevíte kdo všechno to čte!

:-P

M. Pechar 1.9.2010 10:21

Re: ještě nám nezakázali louče...

Čadění je neekologické, produkuje CO2 – jistě jej nějaký komisař zakáže společně s rozděláváním otevřených ohňů, jakož bude nadále povolen jen oheň virtuální.

T. Konczyna 1.9.2010 7:19

EU - socialismus v kapitalismu

Mně může být nařízení EU a zdejšího kocourkova zcela ukradené,budu i nadále používat staré a dobré žárovky !!

R. Buršík 1.9.2010 8:36

Re: EU - socialismus v kapitalismu

koho to zájímá??? Na hradě stárnoucího pána asi taky ne.

M. Pechar 1.9.2010 10:22

Re: EU - socialismus v kapitalismu

Když vás to nezajímá, tak se nemusíte vyjadřovat. Nemusíte to ani číst.

R. Buršík 1.9.2010 12:29

Re: EU - socialismus v kapitalismu

co napsat k uvedeným slovům? Znám to od sebe, když mi neumožňuje finanční situace přejít k novému obyčejně to nové sestřeluji a šrot vydávám za dobrý.

M. Pechar 1.9.2010 12:38

Re: EU - socialismus v kapitalismu

Možná vy. Stran žárovek je problém ale někde jinde – nejde o to, že by někdo neměl na „drahé úsporné žárovky“, ale že nám nikým nevolení ouřadové v Bruseli diktují, co smíme nebo nesmíme prodávat.

A že je za tím bezpochyby lobbing firem, vyrábějících ony zářivky, je snad na bíle dni, protože nesmějí-li se prodávat rtuťové teploměry, protože v nich je rtuť (schválně, kolik lidí se v historii nechtěně otrávilo rtutí z teploměru?), je absurdní, nesmějí-li se prodávat klasické žárovky, protože v nich rtuť není – v oněch protlačených „úsporných“ je naopak rtuti až až.

Že prý se tímto nařízením šetří energie? Ať si peníze za energii šetří ten, kdo šetřit chce. To, že mi nařízení bruselního ouřady znemožňuje koupit klasickou žárovku, považuji za socialistické svinstvo.

R. Buršík 1.9.2010 12:54

Re: EU - socialismus v kapitalismu

to ano i ne, on se z toho mohl stát konflikt téměř o ničem, dovedu pochopit že 50 tisíc úsporných žárovek je lepší verse než stará žárovky, je pro mne k zamyšlení některé další výdaje v porovnání s úspornými , Jestli někdo píše Brusel nařídil proč se neptá svého poslance zvoleného do EU a nechce vysvětlení, zdůvodnění zda tam bylo hlasování byl tam i z a nás člověk k tomu zvolený.

M. Pechar 1.9.2010 12:59

Re: EU - socialismus v kapitalismu

Jenže o těhle svinstvech pokud vím nerozhoduje evropský parlament, nýbrž nikým nevolení komisaři, tudíž ptát se poslance je úplně zbytečné.

J. Kadlec 2.9.2010 10:45

Re: EU - socialismus v kapitalismu

je to křížené  socialistické svinstvo a kapitalistická zlodějna

M. Pechar 2.9.2010 18:42

Re: EU - socialismus v kapitalismu

S tím mohu souhlasit.

M. Prokop 1.9.2010 9:40

Re: EU - socialismus v kapitalismu

Dokud budou zásoby stačit ....

J. Linhart 1.9.2010 0:46

V tv jsem slyšel : pozor na levné úsporky z Ásie !

Nejlevnější "20W" za 25,- prodával Vietnamec v Chebu. Při koupi 8 ks jsem cenu usmlouval na 20,- za jednu. Už je to pár let a některé stále svítí. Co k tomu dodat.

V. Kolman 1.9.2010 8:14

Re: V tv jsem slyšel : pozor na levné úsporky z Ásie !

Co k tomu dodat? Možná jste měl štěstí a "koupil kapra za cenu mřenky". Já jsem koupil u Vietnamců levnou "úsporku", na které byl deklarován nápisem příkon 20W.

       Po zapnutí svítila, ale jaksi mdle a ohavně namodrale. Nedalo mi to a změřil jsem její příkon. Místo udávaných 20W měla pouhopouhých 8W. Hned jsem ji šel vrátit. Dlužno přiznat, že Vietnamec mi bez problémů a s úsměvem peníze vrátil.

       3x dražší značková Philipska mi vydržela svítit bez měsíce 2 roky. Jelikož jsem měl schovaný účet, museli mi ji vyměnit za jinou. Proto doporučuji - bedlivě schovávat účty a nemilosrdně reklamovat!!! Životnost spořivek v běžném používání zdaleka nedosahuje deklarovaných hodnot.

F. Doušek 1.9.2010 8:25

Re: V tv jsem slyšel : pozor na levné úsporky z Ásie !

Mě Philipska bouchla, a to doslova, po 10 měsících.

J. Linhart 1.9.2010 10:12

VK - paragony mám na zboží i po létech.

Jen po přeštěhování z Chebu by nestála reklamace za to. Kolik má asijská úsporka příkon, nevím. Tam kde svítily, svítily i svítí dostatečně. Za 20,-. 

R. Langer 2.9.2010 15:36

Re: VK - paragony mám na zboží i po létech.

Jejich výroba bude jistě nesmírně ekologická... :-D