Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Na českých a slovenských kanálech odstartovaly talentové soutěže

Slovensko-cest

  8:25aktualizováno  9:16
PRAHA - První díly dvou talentových soutěží s účastníky z Česka a Slovenska na svých obrazovkách včera uvedly nejsledovanější české a slovenské soukromé televize. O přízeň diváků od 20:00 usiloval společný projekt televize Nova a Markíza nazvaný Talentmania; konkurenční Prima ve spolupráci se slovenskou stanicí Joj nasadí ve stejný čas pořad Česko Slovensko má talent.

Slovenská televize Joj představila pořad s názvem Česko Slovensko má talent, který bude vysílat společně s českou televizí Prima od 29. srpna. Na snímku porotci (zleva) Jan Kraus, Lucie Bílá a Jaro Slávik foto: ČTK

Na rozdíl od pěveckých soutěží, jež v předchozích letech vysílala v ČR Nova a na Slovensku Markíza, a které si získaly pozornost milionů diváků v obou státech, se tentokráte účastníci představili v mnoha různých disciplinách.

Milionové výhry

Prima a Joj získaly licenci na vysílání světově populární soutěže na vyhledávání talentů od jejího vlastníka, společnosti FremantleMedia. V obou zemích se do ní přihlásilo 6000 lidí. Nejlepší soutěžící v Česko Slovensko má talent obdrží přibližně 2,5 milionu korun. Vítěz Talentmanie získá dokonce odměnu ve výši téměř čtyř milionů korun.

Do klání se navíc mohl nově přihlásit kdokoli bez omezení věku a národnosti. Castingů se tak kromě kromě zpěváků a hudebních skupin zúčastnili například mažoretky, žongléři, hypnotizéři, skupiny roztleskávaček nebo tanečníci.

Objevili se i různí baviči, sportovci, hadí ženy a také mnoho zvířat - psi, koně, králíci, fretky a dokonce i kráva. Průvodcem Talentmanií bude populární moderátor Leoš Mareš, zatímco soutěží Česko Slovensko má talent diváky provede mladý herec Jakub Prachař a Martin "Pyco" Rausch, známý například ze zpěváckých soutěží Slovensko hledá SuperStar.

Hvězdné poroty

Výkony účinkujících budou na Nově a Markíze hodnotit modelka Alena Šeredová nebo režisér Zdeněk Troška, za Slovensko jim budou sekundovat moderátorka Adela Banášová a zpěvák Pavol Habera.

V porotě pořadu Česko Slovensko má talent zasedne zpěvačka Lucie Bílá, moderátor Jan Kraus a slovenský producent a manažer Jaroslav Slávik.

Úvodní díly obou projektů představí sestřihy z castingových kol. Další castingové epizody pak televize odvysílají i v prvním zářijovém týdnu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!