Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Na fotbal ať létají za své. Právníci v anketě LN kritizovali chování soudců

Soudce Stanislav Bernard a jeho někdejší nadřízený Jaroslav Bureš se zachovali neeticky, shodli se právníci oslovení LN.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
SS

V čem ti dva překážejí Burešovi?

Ano, nejednali eticky a soudci neměli být. Je tady ovšem ústavní činitel, který lumpárny dělal předtím, než se jím stal a eticky pochybně získal loni 1000x vyšší sumu.

Kdy to začnete rozebírat?

0 0
možnosti
SM

"Nedostatek vkusu" - hezký eufemismus k pojmenování patologické nenažranosti. A to, že se týká hlavně výše postavených (nejenom) soudců není žádný div. Já osobně neznám snad nikoho, kdo by se dral žebříčkem vzůru kvůli nezvladatelné chuti sloužit ostatním. Děje se tak ve většině případů (výjímky prominou) právě kvůli tomu nedostatku vkusu. Proto se lidé s jeho nedostatkem kumulují na vedoucích postech.

0 0
možnosti

Ta patologická nenažranost je projevem materialismu konzumní společnosti bez morálních hodnot, které nám napoví správnou míru našeho jednání!

0 0
možnosti
JN

Lidé s právnickým vzděláním včetně prokurátorů a soudců jsou dle mého názoru zlo, které je ochotno kolaborovat s jakoukoliv ideologií a politickým systémem. Pevně věřím tomu, že by se mezi nimi našlo dostatečné množství jedinců i pro implementaci práva sharia do našeho právního systému. Příkladů z historie na to máme nepočítaně. To, že někdo vystuduje právnickou fakultu ještě neznamená, že je moudrý, slušný, poctivý a vzhledem k dopadu této profese na jednotlice i celou společnost i charakterní člověk. Řekl bych, že tomu v této profesi bude spíše naopak. Dle mého osobního názoru je mezi lidmi s právnickým vzděláním statisticky více gaunerů, než mezi ostatní populací. Tedy kromě kasty politiků a různých nedotknutelných.

0 0
možnosti

Pane Nováku, napsal jste to stručně a výstižně a ten problém tkví v tom, co je morální, tedy etické a co morální není. Morés=zvyky byly na počátku utváření právních kodexů tzv.práva zvykového, které předpokládalo, že se ty zvyky, tedy morální jednání dodržují, aniž by muselo být vše kodifikováno. Ta kodifikace práva tak zbytněla, že jsme se dostali do stavu, co právník, to jiný názor. To, co je morální, tedy etické se vytratilo z práva právě tak jako ve společnosti. Zvláště v Česku mnoho lidí ani neví co je to morálka a etika. Není tedy divu, že tomu tak je, kterak popisujete a má to svoje příčiny, ale to je na dlouhou diskuzi.

0 0
možnosti