Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Nejlepší vůz? Hyundai ix35, rozhodly ženy

Ekonomika

  10:09
BRNO - Nejlepším vozem pro ženy je Hyundai ix35 z kategorie sportovní užitkových vozů. Vítězem ankety Lady car 2011 vybrala na brněnském Autosalonu VIP porota. Jejími členy byla například Česká miss 2008 Eliška Bučková nebo herečka Jana Paulová.

Hyundai ix35 foto: Reprofoto

Ženy vybíraly nejlepší auto potřetí, celkem porovnávaly 26 vozů. V roce 2007 si srdce ženských celebrit získalo sportovní Audi S5. V roce 2009 vybrala VIP porota Volvo XC60, návštěvnice Autosalonu nejvíce nadchl moderní design vozu Kia Soul. Letos hlasovaly o nejlepším vozu pro ženy pouze celebrity.

ČTĚTE O NEJLUXUSNĚJŠÍM ČESKÉM VOZU

Podle manažerky Autosalonu Jany Hraběové ženy na rozdíl od mužů nezajímá tolik výkon motoru ani zrychlení, ale všímají si spíše bezpečnostních prvků nebo praktického řešení úložného prostoru. "Ženy vybírají auto také podle vzhledu. Toto kritérium ale nehraje zdaleka tak velkou roli, jak se mezi muži říká," uvedl Hraběová.

Letošní Autosalon myslí na ženy také ve svém programu díky akci Žena a auto. Tento program poběží po celou dobu veletrhu od 4. do 9. června v pavilonu F. Ženy čekají testovací jízdy nebo módní přehlídky.

Autoři: ,

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...