Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nordic Telecom nabízí Čechům rychlý internet i tam, kde dosud chyběl

Ekonomika

  5:00 – ADVERTORIAL
PRAHA - Připojení k internetu je dnes v domácnostech samozřejmostí, ale vybrat toho správného poskytovatele není snadné. Český operátor Nordic Telecom usnadňuje výběr tím, že nabízí hned řadu technických řešení, z nichž každé vyhoví různým potřebám zákazníků. A k tomu přidává i další služby jako IPTV nebo telefonování.

Nordic Telecom foto: Nordic Telecom

advertoriál

Jednoduchá objednávka on-line, ve většině případů služby zcela bez závazku, tedy bez smluv na dobu určitou a bez datových limitů, a to vše za velmi výhodnou cenu. Služby od operátora Nordic Telecom jsou skutečně univerzální a v jejich paletě si vybere téměř každý. Další výhodou je to, že se Nordic u svých služeb neomezuje pouze na jednu technologii či jeden způsob využívání a zákazníkům tedy nabízí alternativy, které vyhoví jejich různorodým potřebám.

Internet je základ

Základem nabídky telekomunikačních služeb operátora Nordic Telecom je samozřejmě samotné připojení k internetu, které následně může být platformou pro využívání dalších jeho služeb. Vlajkovou lodí je v tomto případě služba Nordic 5G internet na doma, což je technologie pevného připojení k internetu vzduchem, která už dnes zákazníkům nabízí rychlosti připojení srovnatelné s budoucími mobilními 5G sítěmi.

Přichází doba pevného bezdrátového internetu. Slibuje obří rychlosti

Výhodami služby Nordic 5G internet jsou rychlost stahování až 100 Mbit/s, vysoká stabilita připojení díky využití licencovaného pásma a využívání služby zcela bez závazků. Zákazníci si navíc aktuálně mohou ve vánoční akci Nordic 5G internet pořídit s 50% slevou na prvního půl roku používání, přičemž už standardní ceny tarifů jsou velmi lákavé: paušál Nordic 5G s rychlostí připojení 40 Mbit/s vyjde běžně na 395 korun měsíčně, varianta Nordic 5G Plus se stomegabitovou rychlostí pak na 555 korun. K tomu lze navíc získat instalaci služby přímo doma u zákazníka za pouhých 495 korun namísto 1 850 korun. Stačí jen při objednávce použít kód „Vánoce“. Tuto, stejně jako všechny nabídky Nordic Telecomu s kódem „Vánoce“, lze využít do 5.1. 2020.

Pokrytí služby Nordic 5G se v Česku velmi rychle rozšiřuje, do konce roku bude dostupná ve více než 800 lokalitách ČR, což znamená pokrytí 600 000 adres. K lokalitám, kde bude služba nově dostupná, patří například Česká Třebová, Hradec Králové, Chomutov, Lovosice, Ústí nad Labem nebo Velké Meziříčí. Již nyní operátor pokrývá více než 45 % českých domácností. Do konce roku 2020 plánuje Nordic Telecom službu poskytnout více než 1,3 milionu domácnostem.

Nejen 5G

Nordic však nenabízí připojení k internetu jen prostřednictvím 5G-ready technologie. Uživatelé si mohou dle svých potřeb a místní dostupnosti vybrat i další způsoby. K dispozici je proto i trojice tarifů pro pevné připojení pomocí DSL technologie. Rychlosti stahování 20, 50 nebo 100 Mbit/s lze opět získat na půl roku až s poloviční slevou, ceny se tak po zadání kódu „Vánoce“ pohybují v rozmezí od 198 do 278 korun měsíčně.

Rozhovor s expertem: Naplní 5G sítě naše futuristické představy?

Variant fixního připojení k internetu ovšem skupina Nordic Telecom nabízí podstatně více. U poskytovatele Libli, který od letoška pod Nordic Telecom plně spadá, si mohou uživatelé ve vybraných lokalitách v České republice pořídit i Wi-Fi pevné připojení nebo připojení optickou sítí s rychlostí přenosu až 1 Gbit/s.

Tím však alternativy nekončí. Nordic k tomu ještě coby virtuální mobilní operátor nabízí i tarify Mobilní internet LTE, které uživateli přináší 4 nebo 8 GB dat pro využití kdekoli na území ČR s pokrytím LTE sítí operátora O2. Ceny jsou opět v rámci aktuální nabídky velmi výhodné: 4 GB dat vyjdou se stokorunovou slevou na 195 korun měsíčně, dvojnásobná porce stojí 345 korun měsíčně (po padesátikorunové slevě).

Televize i volání

S rychlým a spolehlivým připojením k internetu od Nordic Telecomu si mohou zákazníci užít i bohatou nabídku televizních kanálů v rámci služby Nordic TV. Jde o pokročilou IPTV službu s možností sledování televize až na 4 zařízeních po celé Evropě, sedmi dny zpětného přehrání odvysílaných pořadů nebo dvaceti hodinami místa pro vlastní nahrávky pořadů. I Nordic TV lze s kódem „Vánoce“ získat momentálně s 50% slevou na půl roku a platí, že službu mohou zákazníci opět využívat bez jakéhokoli časového závazku. Tarify Nordic TV 80+ a Nordic TV 120+, kde číslo znamená minimální počet dostupných programů, je možné rozšířit ještě lákavými tematickými balíčky.

Nordic Telecom

Televizí Nordic TV lze snadno nahradit současné DVB-T vysílání, jehož vypínání a přechod na DVB-T2 už v Česku začalo. Výhodou kromě výše zmíněných vlastností je to, že Nordic TV jde používat na širokém spektru zařízení. Služba má vlastní webové rozhraní, takže vysílání můžete sledovat třeba na notebooku či tabletu. K dispozici je i aplikace pro chytrá zařízení s operačními systémy Android a iOS a pro chytré televizory Samsung Smart TV. Samozřejmostí je také dostupnost set-top-boxu, který připojíte k prakticky jakékoli stávající televizi.

Portfolio služeb Nordic Telecomu pak doplňují ještě klasické tarify pro pevné i mobilní telefonování. I u nich platí, že je alternativně mohou uživatelé využívat zcela bez závazku.

Autor:

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...