Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Developeři Nových Holešovic odmítli exit dopravního podniku ze společné firmy

Zastávka metra Holešovice. foto: Profimedia.cz

Společnost NHD odmítla oznámení o exitu pražského dopravního podniku ze společné firmy. Ta měla zastřešoval obří realitní projekt nad stanicí metra Nádraží Holešovice. Společný podnik založil DPP po delších jednáních v roce 2021 s firmou Karlín Group, později se do něj zapojila i CPI Property Group, která rovněž v oblasti vlastní pozemky.
  14:01

„Společnost NHD (Nové Holešovice Development) považuje oznámení o exitu společnosti DPP od počátku za neplatné, a tedy je bezpředmětné, aby se jím kdokoli, ať už naše společnost nebo Rada HMP, dále zabýval,“ uvedla firma v prohlášení.

„Kromě formálních vad tohoto oznámení způsobuje jeho neplatnost hlavně fakt, že DPP (nečinností svého akcionáře) sám zmařil včasné uzavření transakčních dokumentů, aby toho následně zneužil právě k uplatnění exitu,“ dodala.

O skutečnosti, že ohlášení exitu je od počátku neplatné, byl podle zástupců Karlín Group i CPI Property Group oficiálním dopisem informován DPP.

Společnost Nové Holešovice podala v polovině května na pražský dopravní podnik už i žalobu. A to kvůli tomu, že jí navzdory dohodě neprodal pozemky v okolí stanice linky metra C Nádraží Holešovice.

Vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík tehdy pro ČTK uvedl, že DPP dlouhodobě trvá na pokračování společného podniku, který je podle všech posudků i auditu zpracovaného pro magistrát nejvýhodnější variantou revitalizace stanice metra a jejího okolí. „Další postup ve společném podniku ale závisí jen na rozhodnutí rady hlavního města Prahy v působnosti valné hromady DPP,“ sdělil.

Dozorčí rada DPP letos v lednu jednomyslně schválila prodej městských pozemků společnému podniku za nejméně 173 milionů korun, pro hlasoval i její předseda Zdeněk Hřib (Piráti).

Následně však změnil názor a Piráti koncem dubna předložili materiál o vystoupení DPP ze společné firmy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!