Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Novináře z Murdochova bulváru našli mrtvého

Média

  8:10aktualizováno  9:20
LONDÝN - Ve Watfordu u Londýna byl nalezen mrtev bývalý reportér News of the World (NoW) Sean Hoare, který jako první veřejně tvrdil, že Coulson jako šéfredaktor NoW o odposleších věděl a své reportéry k nim vybízel. Podle tvrzení britských médií žurnalista nejspíš spáchal sebevraždu.

Sean Hoare foto: Reuters

Hoare byl z NoW propuštěn kvůli problémům s alkoholem a drogami. Policie uvedla, že jeho smrt vyšetřuje, ale zatím ji nepovažuje za podezřelou.

Hoare o Coulsonovi mluvil v rozhovoru s americkým listem The New York Times a později v pořadu televize BBC. Uvedl, že Andy Coulson k odposlechům přímo vybízel a že reportéři NoW používali policejní technologii umožňující zjistit polohu uživatele daného mobilu. Coulsonovy výroky popírající takovou praxi označil Hoare za lži.

Policejní auto před domem ve Watfordu u Londýna, kde byl nalezen mrtvý novinář z NoW

Před parlamentním výborem bude dnes vypovídat také sám Rupert Murdoch a jeho syn James. Slyšení za účasti Murdocha, který má americké občanství a kterého se politici donedávna obávali jako jednoho z nejmocnějších mužů v zemi, je další z bezprecedentních situací, jež skandál přinesl.

Autoři: ,

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...