Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Křišťálovou lupu získali Šlerka, DámeJídlo.cz i iDnes.cz

Média

  21:59aktualizováno  21. listopadu 9:15
PRAHA - Nejlepším internetovým projektem roku v letošní anketě Křišťálová lupa se stala služba na on-line objednání a rozvoz jídla DámeJídlo.cz. Osobností roku je odborník na analýzu dat ze sociálních sítí a pedagog Josef Šlerka.

Ocenění Křišťálová lupa získal projekt DámeJídlo.cz foto: Reprofoto

O vítězích 9. ročníku v celkem 14 kategoriích rozhodla svým hlasováním odborná porota a internetová veřejnost. „Jsem přesvědčen, že díky našemu hlasování podstatná část z více než 110 nominovaných projektů získá nové uživatele, zákazníky nebo diváky, protože Křišťálová Lupa nadále poskytuje výborný rozcestník po tom nejlepším, co se na českém Internetu děje,“ uvedl ředitel Internet Info Ján Simkanič.

Porota neměla jednoduchou volbu v kategorii E-commerce inspirace, kde udělila první místa rovnou dvě, a to projektům Liftago Taxi a Rohlík.cz.

Dvě ocenění putují i do společnosti Seznam.cz. Její Mapy.cz se umístily na nejvyšší příčce v kategorii Mobilní služba, kde obhájily loňské prvenství, a zvítězily rovněž v sekci Nástroje a služby.

Své vítězství z loňských oceněných obhájily rovněž cenový srovnávač Heureka.cz, zpravodajský portál iDnes.cz a veřejně prospěšná služba Potraviny na Pranýři. Anticenu letos odborná porota udělila českým operátorům za nerozvoj mobilního internetu. Zvláštní cena serveru Lupa.cz letos udělena nebyla.

Autoři: ,