Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Odliv miliard z Londýna po brexitu vyvolává pochyby. Jaká je budoucnost finančního centra?

Finanční služby jsou pro britskou ekonomiku klíčové. Přesto se jim v jednáních Londýna s Bruselem nevěnovala téměř žádná pozornost. Britská vláda částečně spoléhá na to, že si bankéři a finančníci poradí a přizpůsobí se novým podmínkám.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VN

Finanční sektor snad nezávisí na nějakých dohodách - nebo ano?

0 0
možnosti
KS

Finanční sektor je rozhodující, ale řešil se rybolov...

0 0
možnosti
PG

P41a54v89e74l 26G76ö58t40z74e

17. 1. 2021 12:08

Na Brexitu muzou jedine vydelat. EU je spolek zadluzenych a hlavni business je davno uplne jinde.

0 0
možnosti
KK

Rozhodne trh - ale logicky je v zájmu EU posílit zisky a vliv bankovního sektoru vč.burzy doma! Stačí, že celkově je na prvním místě bankovní trh asijský!

0 0
možnosti
JS

svatá pravda, na pražské burze už plánují výstavbu mrakodrapů

0 0
možnosti
JJ

To by museli být v Bruselu úplně na hlavu padlí, aby podporovali Londýnské City. Logicky musí být snaha převést co nejvíce finančních operací na Kontinent.

0 0
možnosti
FK

Jenže takto to ve finančním světě nefunguje. Hraje v tom roli prestiž a tradice, a hlavně kvalifikovaný personál a dokonalé podmínky. Kapitál je nadnárodní a o tom, kde se bude obchodovat zas až tak nerozhodují vlády. Je zajímavé, jak významnou úlohu zde hrají roli asijské finanční trhy. Peking, Šanghaj, Hongkong, Tokio Singapur a další. Asi by se ti hlupáci, kteří se neustále vysmívají Číně, měli zamyslet nad tím, kam se přesouvá světová ekonomika. Londýn, zdá se, chce být zejména partnerem pro tuto bouřlivě se rozvíjející část sveta.

0 0
možnosti
RV

Obdobně to vidíme v Hongkongu. Místo se stává problémovým, tak se vše přesouvá přes moře do Šen-čen:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/hongkong-sen-cen-cina-protesty-demonstrace.A190912_101812_zahranicni_remy

0 0
možnosti
FK

No ano, je to pravda. Mnoho firem a expertů má v Šen-čenu lepší podmínky než v přelidněném Hongkongu, které navíc ztratilo "doložku nejvyšších výhod". Kontinentální Čína také ráda umožňuje zbohatlíkům a čínským mafiánům přestěhování do Hongkongu. To bude poslední rána, kdysi tak úspěšné britské kolonii, z které se za posledních dvacet let vystěhovalo více než milion obyvatel. Nicméně stále je hongkongská ekonomika významná a záleží na houževnatosti jeho obyvatel, jaké postavení si udrží před pány z Pekingu. Nebude to lehké.

0 0
možnosti