Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

„Líná huba, holé neštěstí“. Operátoři zdražují, ale poradíme vám, jak získat slevu


Žena v posteli s mobilem | foto: Pexels

Premium Doporučujeme
Telekomunikační služby v Česku patří dlouhodobě k nejdražším v Evropě. A to nejen ve vztahu ke kupní síle, ale i nominálně. Ačkoli společnost již tak sužuje vysoká inflace, operátoři ještě zdražili. Zákazníkům tak nezbude než odhodit zábrany a říct si o slevu. Nebo přejít jinam.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Čeští mobilní operátoři nejsou v evropském kontextu levní, a navíc se o zákazníka nepřetahují kdovíjakou nabídkou výhod. A jejich služby v poslední době ještě zdražily. Jako první tak již loni od září učinil operátor O2, zvýšil hlavně cenu za služby pevného internetu a své televize O2 TV.

Poplatky se až na výjimky zvedly o 50 korun. Na druhou stranu O2 zatím zachovalo ceny svých mobilních tarifů, což vzhledem ke zdražení u konkurence občas znamená, že jsou rázem některé výhodnější než ostatní.

To nebývalo zvykem. Překvapivou výhodu má O2 třeba u nejdostupnějšího paušálního tarifu v nabídce, kde za necelých 300 korun zákazníkům nabídne 3 GB dat, 100 minut a 25 SMS do všech sítí. Konkurenti nabízejí své nejnižší tarify za více peněz a je v nich zahrnuto méně dat (i když více volání). Levnější než u konkurence je také prémiový neomezený tarif, u kterého operátor nelimituje množství ani rychlost konzumovaných dat.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se