Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Operátoři se děsí. Nové aplikace umožňují volání zdarma

Ekonomika

  17:09
PRAHA - Raketový nástup "chytrých telefonů" může pořádně zamíchat tržbami mobilních operátorů. Právě smartphony totiž umožňují naplno využít systému VoIP, pomocí něhož můžete telefonovat i smskovat zadarmo. Stačí k tomu jen dostatečně rychlé datové připojení k mobilnímu internetu.

iPhone 4, ikona technického designu foto: Reprofoto

Aplikací, které volání zdarma poskytují, je velké množství. Pro majitele iPhonů se nabízí například aplikace Viber. Pomocí ní můžete zdarma volat na ostatní iPhony prostřednictvím wi-fi nebo 3G sítě.
 

Čtěte také:


Velkou výhodou Viberu je, že je zdarma a neobtěžuje vás zobrazováním reklam. Navíc se dokáže integrovat do seznamu kontaktů a označit tam ty, kteří Viber používají taktéž.

Další z komunikačních nástrojů na volání zdarma je aplikace Nimbuzz. Ta umí synchronizovat Skype, ICQ, Facebook chat a další programy, takže se hodí pro ty, kteří používají více komunikačních kanálů a často je střídají.

Svět smartphonů si nenechal ujít ani největší popularizátor internetového volání zdarma – Skype. V mobilech běží na systémech Symbian a Android a dostupný je i pro uživatele iPhonů. I Skype aplikace je k dostání zdarma.

Autor:

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...