Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Supermarkety Billa a Penny budou na Štědrý den zavřené, zaměstnancům dopřejí volno

ilustrační snímek foto: Getty Images

Maloobchody mohou mít na Štědrý den podle zákona otevřeno do 12 hodin. BILLA a Penny Market se však rozhodly tento svátek vůbec neotevírat, svým zaměstnancům chtějí dopřát volno. Ostatní řetězce budou mít v dopoledních hodinách otevřeno.
  15:47

„Poprvé v naší historii budou moci naši zaměstnanci strávit Štědrý den se svými blízkými, protože prodejny BILLA budou 24. prosince až na výjimky zavřené. Spolu se státními svátky 25. a 26. prosince tak budou moci trávit volný čas s rodinami a ve společnosti svých blízkých,“ uvedl Liam Casey, generální ředitel BILLA ČR.

Ke stejnému kroku, stejně jako v předešlých letech, přistoupil i Penny Market. „Dáváme přednost spokojenosti našich lidí před finančním benefitem, který by nám tržby v tento den přinesly. Rodina pro nás znamená víc než cokoliv jiného, protože každému z nás pomáhá vytvářet zázemí a je nám oporou,“ zmínil Radek Hovorka, jednatel PENNY.

Ostatní oslovené řetězce budou mít na Štědrý den otevřeno. V prodejnách Lidl a Tesco zákazníci nakoupí do 11:30 hodin, v Kauflandu a Globusu pak do 11:45 hodin.

V Albertu budou muset zákazníci nákup dokončit do 12 hodin. „Abychom mohli zaručit, že poslední pokladní transakce projde ještě před dvanáctou hodinou, kdy podle zákona musíme zavřít prodejny, prosíme příchozí zákazníky, aby do prodejen vstupovali nejpozději v 11:45,“ uvedl Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

První a druhý svátek vánoční musí obchody své provozy, stejně jako na Nový rok, uzavřít úplně. Na Silvestra si pak zvolí otevírací dobu podle svého uvážení. Například Tesco bude mít poslední den v roce otevřeno do 17:00 hodin, Albert, Kaufland a Globus do 18:00 hodin.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!