Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Pětileté holčičky v bikinách propagovaly na veletrhu auta

Ekonomika

  14:13
Organizátoři čínského autosalonu se dostali pod palbu kritiky. Pro propagaci vozů na veletrhu Chutian Auto Culture Festivalu využili jako modelky pětileté holčičky v bikinách. Na internetu a v médiích se poté strhla bouře nevole.

Pětileté holčičky v bikinách propagovaly auta na veletrhu foto: Reprofoto

Organizátoři přehlídky v čínské provincii Hubei si však stojí za svým rozhodnutím. Ukazováním polonahých holčiček prý nebylo kvůli zlepšení propagace přehlídky, chtěli prý hlavně zvýšit děvčatům sebevědomí. Brzy se však na internetu po zhlédnutí fotek objevily zděšené komentáře.

ČTĚTE TAKÉ:

"Když do vyhledávače zadáte slova "děti" a "bikini", najdete desítky tisíc výsledků z různých přehlídek a soutěží," vysvětlil serveru chinadaily.com Zhang Ping, organizátor veletrhu. "Pro děti je přirozené nosit bikini a jiné věci, které mají rádi." Dodal také, že všechny děti vystoupily s dovolením rodičů.

Experti však podotýkají, že autosalony bývají běžně spojovány se spoře oděnými dospělými kráskami, toto spojení s malými děvčaty může být nebezpečné. Také jim to ukazuje špatný příklad do budoucna, že žena může být pouze objektem k prodeji nějakého produktu.

V Číně na předvádění dětí neplatí tak přísný metr jako například v Evropě. Organizátorům veletrhu ale nepřidává, že kromě autosalonů pořádají i dětské soutěže krásy, které jsou často kritizovány pro necitlivé zacházení s dětmi.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!