Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Pondělní LN: Hrady neumějí nalákat návštěvníky

Média

  22:07
PRAHA - Moravský hrad Bouzov vážně zvažuje, že i v září zachová prázdninový provoz. Výjimečně. S koncem léta tamní správci návštěvy výletníků obvykle omezují.

Hrad Kašperk. foto: www.kasperk.cz

Letos je však situace jiná: zájem lidí o prohlídku památky meziročně klesl o tisíce návštěvníků, a tak chtějí dohnat ztracené tržby. Bouzov není jediným. Desítky dalších hradů a zámků bojují s odlivem výletníků. Proč? A jak se to odrazí na jejich hospodaření a na údržbě památek?

  • Více se o tom dočtete v pondělních LN

Dětem olovo ničí i nervový systém

Už staří Římané věděli, že jde o spolehlivý jed. K otravě stačí nepatrné množství. Vyvolá bolesti kloubů, chronickou anémii či selhání ledvin. Přesto lidé olovo běžně konzumují. Může být třeba ve vodě. Kolik lidí v Česku to ohrožuje?

  • Dočtete se to v pondělních LN

Do Trutnova na Mayalla

Další z velkých letních hudebních festivalů otevírá brány ve čtvrtek 15. srpna. Láká na Johna Mayalla nebo syna Boba Marleyho, ale i na náčelníka Apačů a domácí Ďáblovo stádo. Které hvězdy ještě přivítá "východočeský Woodstock"?

  • Přečtěte si o tom v pondělních LN
Autor:

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...