Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Porsche opustil plány na vývoj nového, levnějšího vozu

Ekonomika

  7:00
BERLÍN - Německý výrobce sportovních aut Porsche opustil plány na výrobu nového dvousedadlového vozu, který by byl menší a levnější než jeho model Boxster. Napsal to o víkendu Stuttgarter Zeitung s odvoláním na generálního ředitele firmy Matthiase Müllera.

Porsche foto: porsche.cz

Podobné plány by podle Müllera mohly oslabit značku a znepřátelit si tradiční zákazníky. "Nebylo by pro značku dobré, pokud bychom přišli o tradiční zákazníky Porsche vývojem nového modelu," dodal Müller v rozhovoru.

ČTĚTE TAKÉ:

Porsche také podle něj nemá v současnosti plán na vývoj menší verze čtyřdveřového sedanu Panamera, i když v příštích pěti až šesti letech by podobný model mohl přicházet v úvahu.

Porsche chce zvýšit s využitím zdrojů Volkswagenu roční dodávky aut na zhruba 200 000 vozů. Největší evropská automobilka nyní vlastní téměř 50% Porsche a chce odkoupit i zbývající podíl, napsala agentura Reuters.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...