Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

'Poškozený mě provokoval,' aneb co také zaznamenali likvidátoři

Ekonomika

  11:59
PRAHA - Každý den oznámí klienti českých pojišťoven stovky nových pojistných událostí. Kromě těch, které po telefonu zaznamenávají operátoři, se likvidátoři dozvídají velké množství údajů od motoristů prostřednictvím tzv. Euroformulářů.
Pojišťovna - ilustrační foto.

Pojišťovna - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Tyto záznamy slouží k vyřizování drobných škod, ke kterým nemusí vyjíždět policie. Někdy však do nich lidé píší skoro neuvěřitelné informace. Například ty, které nyní zveřejnila Česká pojišťovna.

„Větší rychlostí jsme v tu chvíli jeli oba, ale poškozený mne provokoval. Podařilo se mi ho proto dojet, bohužel však za cenu srážky.“

„Druhé auto do mě narazilo bez jakéhokoliv předcházejícího varování.“

"Vina byla vzácně na obou stranách. Já jsem se neměl po té dámě tolik ohlížet a ona zase měla blikat."

„Celý den jsem nakupoval rostliny a sazenice. Cestou domů mně pak na křižovatce zaclonil výhled živý plot.“

„Při odbočování jsem narazil do automobilu německé státní příslušnosti.“  

„Oba jsme měli zelenou. Já jsem odbočoval vlevo a viník pokračoval rovně. Pak mě trefil.“

„Vozidlo jsem špatně zabrzdil, takže se samovolně rozjelo a protože poškozenému řidiči nedalo přednost, zničilo mu levé dveře.“  

„Srazil jsem se se stojícím vozidlem.“  

Další perličky slýchají denně i telefonní operátoři pojišťovny. Zde jsou některé z nich:

 • "Lékařský zápis mé subjektivní problémy neobsahuje z objektivních důvodů: arabsky jsem neuměl a kvůli kompilovaným zraněním jsem naznačovat nemohl."

 • "Pachatel musel být znalec, protože zmizeli jenom moji holubi. Manželčiny slepice však ve stejné lokalitě zůstaly."

 • "Veškeré uskladněné šatstvo rozkousaly sousedovy nezabezpečené myši."

 • Z oznámení o pojistné události v rámci úrazového pojištění: "Při krájení chleba jsem si všiml, že na stole leží kousek palce. Dívám se – a on to byl můj!"

 • "Když jsem stál na štaflích, ulomil se kus elektrického kabelu, který jsem právě zapojoval a dostal jsem se na osm sekund do proudového okruhu. Na můj křik zareagovala manželka tak, že štafle porazila. Spadly bohužel na novou sedací soupravu a velké akvárium s cizokrajnými rybičkami, které prasklo a polilo drahý perský koberec. Než jsem dopadl na zem, vykopl jsem ještě okenní sklo a vytrhl 1,75 metrů stropní kabeláže."

 • "Nesl jsem televizi do opravy a zakopl jsem o práh. Hrana televizoru mi přerazila čtvrtý prst pravé ruky. Televizor jsem zachránil, prst už ne."

 • Po pádu na zledovatělé vozovce si klientka poranila levé zápěstí. Do hlášení o pojistné události zdůvodnila, proč nebyla v pracovní neschopnosti: "Nebyl důvod. Jsem zaměstnaná jako ekonomka u družstva a pravou ruku a hlavu jsem měla v pořádku."

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...