Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Poulíček na Nově končí

Média

  18:32
PRAHA - Sportovní komentátor Novy Pavel Poulíček končí. V televizi Nova působil od jejího zrodu. Patnáct let moderoval sportovní noviny a komentoval fotbalové přenosy. Nyní se chce věnovat reklamě a PR.

Sportovní komentátor Novy Pavel Poulíček končí. foto: Lidové noviny

Podle mluvčí televize Nova Michaely Fričové Poulíčkovo angažmá skončilo naprosto standardní cestou. "V klidu jsme se dohodli," řekla serveru iDnes.cz, který o odchodu sportovního komentátora informoval jako první.

Poulíček ke svému odchodu uvedl, že dozrál čas na změnu. "Ve vlastní motivaci jsem se plácal už delší dobu a souhra náhod chtěla, že to vyšlo takhle. Všichni jsme se domluvili a je to čistá dohoda na obou stranách," řekl Poulíček.

Poulíček přiznal, že o odchodu uvažoval už loni, kdy byl ve stejné slepé uličce. "Po určité době si chcete dělat věci po svém a pak máte pocit, že už dál nikam nejdete a nerostete. Zjišťujete, že v prostředí, ve kterém jste, vás nic nečeká. Vadnete a vadnete. Je pak potřeba se restartovat a hlavně se umět rozhoupat. Za sebe říkám, že to byla nutnost změny," tvrdí moderátor Sportovních novin.

Poulíček se chce dále naplno věnovat svým dalším aktivitám, kterými je reklama a PR. "Za patnáct let praxe moc dobře vím, jak média fungují a myslím, že je potřeba se posunout dál," uvedl.

Vlastníkem televize Nova je společnost CME, která se v posledním loňském čtvrtletí propadla do hlubší ztráty, než se očekávalo. Čistá ztráta dosáhla 323,3 milionu dolarů (7,1 miliardy Kč) proti zisku 73 milionů USD před rokem, sdělila dnes firma. Tržby CME se snížily meziročně o tři procenta na 291,5 milionu dolarů.

Autoři: ,