Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pražská burza slavnostně přijala k obchodování akcie KIT digital

Ekonomika

  17:39
PRAHA - Kotační výbor Burzy cenných papírů Praha rozhodl o přijetí emisí akcií technologické společnosti KIT digital k obchodování na hlavním trhu. Obchodování na pražské burze začne 25. ledna 2009.

Burza foto: THOMAS LOHNES AFP

KIT digital chce podle prospektu emitenta vydat na BCPP až 2,5 milionu nových akcií a další až čtyři miliony akcií na trhu Nasdaq v USA. Akcie KIT digital už se na trhu Nasdaq obchodují.

Návrh předpokládá, že jedna akcie se bude prodávat v ceně 11 dolarů za kus. Cena, za kterou se akcie budou prodávat, se ale definitivně stanoví až podle toho, jaký bude o akcie zájem.

Dvě simultánní nabídky akcií, tedy jedna v České republice a druhá v USA, by měly firmě zajistit hrubý příjem 71,5 milionu dolarů (zhruba 1,3 miliardy Kč).

Burza čeká na každý nový titul jak na smilování

Zatím poslední primární emise (IPO) na pražskou burzu přišla v květnu 2008, kdy akcie v rámci IPO vydala uhelná společnost NWR. Tento týden se objevily informace, že za jednu z možností, jak si zajistit nový kapitál na další rozvoj, považuje vstup na burzu i sázková společnost Fortuna. Jejím stoprocentním vlastníkem je česko-slovenská investiční společnost Penta Investments.

Společnost KIT digital je předním světovým poskytovatelem řešení pro správu video obsahu prostřednictvím protokolu IP a má přes 600 firemních zákazníků ve více než 30 zemích světa. Podnik má své hlavní pobočky v Praze, Kolíně nad Rýnem, Dubaji, Londýně, Melbourne, New Yorku, Stockholmu a Torontu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!