Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Prozradila automobilka omylem skicu nového kupé Porsche 928?

Ekonomika

  16:36
PRAHA - Na stránkách automobilky Porsche se objevila podezřelá skica. Je to tajný projekt chystaného kupé 928 na bázi Panamery?

Skica Porsche 928. Únik nebo podvrh? foto: ve spolupráci s Autoweb.cz

Už nějakou dobu se mluví o tom, že Porsche chystá nástupce velkého kupé 928, které má vyjet na základech čtyřdveřového modelu Porsche Panamera. A nyní automobilka přilila olej do ohně spekulací sama tím, že na svých stránkách ukázala tuto skicu.

Mohlo jít samozřejmě o záměr, jenže to by po prvních zmínkách o tomto „úniku“ na internetu nesměla automobilka skicu stáhnout a začít dělat mrtvého brouka.

Podle posledních zákulisních informací má vedení automobilky plány kupé Porsche 928 na stole a pouze se čeká na jejich schválení. Podle členů vývoje byly ale první ohlasy velmi kladné a prý auto nakonec dostane zelenou, neboť se díky sdílení motorů a součástí podvozku s Panamerou podaří udržet náklady na únosné míře.

Více k tématu najdete na www.autoweb.cz


Pod kapotou kupé Porsche 928 by se sice objevil diesel 3,0 l a benzínový šestiválec 3,6 l, ale to jen proto, aby se tam mohl nacpat i osmiválec a stejný motor s turbem o výkonu přes 500 koní. Auto má mít pohon zadních nebo všech kol a pravděpodobně bude i hybrid.

Zároveň pro tento model hovoří i celosvětové oživení trhu a odeznívání krize, která podobným projektům házela klacky pod nohy. Tak jak to tedy nakonec bude? Dočkáme se kupé Porsche 928? My v redakci pevně doufáme, že ano.

Čtěte více:


Autor: