Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Český fond koupí od Poláků web Invia.cz, online jedničku s dovolenými v Česku

Ekonomika

  9:34
VARŠAVA/PRAHA - Polský fond MCI Management se údajně dohodl na prodeji největšího internetového prodejce dovolených v Česku Invia.cz. Od Poláků jej kupuje investiční skupina Rockaway Capital za 325 milionů zlotých (1,9 miliardy korun).

Invia.cz nabízí zájezdy do Chorvatska, Itálie a Řecka. foto: Shutterstock

S odvoláním na nejmenované zdroje to v pátek podle agentury Reuters napsal polský deník Puls Biznesu.Transakce by podle něj měla být dokončena v tomto čtvrtletí MCI se ke zprávě odmítla vyjádřit a společnost Rockaway ji zatím nekomentovala.

Cestovky zrušily poplatek za změnu destinace, aby zvedly prodeje letů do arabských zemí

Český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže již dříve na svém webu uvedl, že tuto transakci začal posuzovat. Rozhodnout o povolení fúze by měl do konce února.

Společnost Rockaway Capital vedle investic v oblasti internetu podporuje začínající technologické firmy. Působí v Praze, San Francisku a brazilském Sao Paulu. Jediným akcionářem firmy je Jakub Havrlant.

Největší internetový prodejce dovolených v Česku Invia.cz předloni zvýšil meziročně obrat o 34 procent na 3,4 miliardy korun. Cestovní agentura prodala 260 tisíc zájezdů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!