Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Rumové pralinky končí. Nestlé je přestává vyrábět, není o ně zájem

Rumové pralinky značky Orion foto: OrionProfimedia.cz

Rumové pralinky, cukrovinka oblíbená hlavně mezi starší generací, pomalu mizí z regálů. Zájem o ně každoročně klesal a tak se společnost Nestlé, jež stojí za značkou Orion, rozhodla s jejich výrobou v olomoucké čokoládovně skončit. O klesajícím zájmu o výrobek svědčí také fakt, že ani Albert ani Tesco v centru Prahy tuto cukrovinku již nenabízejí.
  15:15

První pralinky s rumovou příchutí máčených v čokoládové polevě s cukrovou krustou se v Česku začaly vyrábět v roce 1965, ale je pravděpodobné, že podobné bonbony existovaly již dříve. Rumové pralinky značky Orion přežily i pád socialismu a rozdělení Československa. V roce 2014 prošly jejich obaly designovou změnou.

„Výrobky, jejichž obliba mezi zákazníky klesá, což po dlouhou dobu byl i případ Rumových pralinek, jsme z portfolia nuceni odebrat. Jejich výrobu zastavíme na konci roku,“ řekla Tereza Skrbková z Nestlé.

Rumové pralinky se vyráběly na Moravě, v závodě Zora Olomouc, kterou v roce 1992 koupila švýcarská společnost Nestlé. A nyní se zde vyrábí většina cukrovinek pod značkou Orion.

Zájemci o alkoholové cukrovinky mohou vybírat i nadále z nabídky dalších značek rumových pralinek, případně mohou sáhnout po bonbonech s brandy, slivovicí, meruňkovicí, sherry nebo vodkou.

Je vám líto, že končí rumové pralinky značky Orion?

celkem hlasů: 5417

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00čtvrtek 16. listopadu 2023. Anketa je uzavřena.

Ano, kupoval/a jsem je a nevím, co teď3573
Ne, rumové pralinky jsem stejně nekupoval/a1765
Ne, budu prostě kupovat jiné rumové pralinky79