Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Rusko brzdí Kellnera. Skupina PPF vydělala ’jen‘ 9,6 miliardy

USA

  15:24
PRAHA - Investiční skupině PPF podnikatele Petra Kellnera klesl čistý zisk v prvním pololetí meziročně o devět procent na 346 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 9,6 miliardy korun. Důvodem je zejména hospodářské zpomalení v Rusku.

Petr Kellner. foto: PPF

Navzdory poklesu zisku posílila skupina PPF svá aktiva. Od začátku roku vyskočila o šestnáct procent na rekordních 24,19 miliardy eur, tedy zhruba 672 miliard korun.

„Zatímco Rusko zpomaluje, což má vliv i na výsledek hospodaření PPF, naše investiční aktivity rostou. Dynamický růst realizujeme zejména v Asii, ale i v ČR a západní Evropě,“ uvedla finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvýznamnější ekonomické události první poloviny roku se v PPF podle Jiráskové odehrály v Česku, kde PPF koupila majoritu v O2 a prodala svůj podíl v energetické skupině EPH.

Vlastní kapitál skupiny PPF připadající na akcionáře vzrostl proti konci loňského roku o 386 milionů eur a v pololetí činil 5,448 miliardy eur (151,3 miliardy korun).

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, těžbu nerostů, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA.

V Česku vedle nedávné akvizice O2 působí v bankovnictví, finančních službách, realitách či biotechnologiích.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!