Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Šéf ČOI Velčovský rezignoval. Z osobních důvodů

Ekonomika

  16:23
PRAHA - Ředitel České obchodní inspekce Vladimír Velčovský rezignoval na svou funkci. K odchodu vedly Velčovského osobní důvody. vedením inspekce bude nyní pověřen dosavadní šéf právního odboru ČOI Vlastimil Turza.

Vladimír Velčovský foto: ČTK

Vladimír Velčovský v devadesátých letech zastával velitelské funkce v české armádě. Od roku 2000 vystřídal několik úřednických funkcí na ministerstvu obrany (například ředitel odboru velení, řízení a spojení).

V soukromém sektoru zastával manažerské funkce a později se věnoval také poradenství. Před příchodem do čela ČOI v březnu 2013 vedl šumperský hokejový klub. Zprávu o jeho odchodu přinesla jako první Česká televize.

Rozhovor s Vladimírem Velčovským

"Ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala rezignaci přijal a vedením České obchodní inspekce pověřil Vlastimila Turzu," sdělilo ministerstvo. Turza pracuje u ČOI od roku 2008, od roku 2011 zastává funkci ředitele právního odboru ústředního inspektorátu.

Autoři: ,

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...