Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Šéf Unipetrolu Vleugels rezignoval

Ekonomika

  15:15
PRAHA - Šéf petrochemické společnosti Unipetrol François Vleugels (60) na dnešním jednání dozorčí rady rezignoval. Informaci z důvěryhodného zdroje ČTK potvrdil člen dozorčí rady Ivan Kočárník. Novým generálním ředitelem byl jmenován Krzysztof Urbanowicz (45).

Unipetrol (ilustrační foto) foto: www.unipetrol.cz

Urbanowicz se od roku 2007 věnoval soukromým obchodním aktivitám. Dříve působil v polských pobočkách firem Shell, Volvo nebo polské pojišťovací společnosti PZU SA.

Vleugels byl zvolen generálním ředitelem společnosti na základě výběrového řízení zhruba rok poté, co stát v roce 2005 prodal 63procentní podíl polské skupině PKN Orlen. V chemickém průmyslu pracoval posledních dvacet let. Před příchodem do čela Unipetrolu v dubnu 2006 pracoval v sokolovské chemičce Hexion Specialty Chemicals.

Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu. Firma zaměstnává zhruba 4500 lidí. Podle již zveřejněných údajů firma do loňského září vytvořila provozní zisk 2,3 miliardy korun.
Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...