Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Seriál Comeback si dělal legraci z Bruntálu. Obyvatel se to dotklo

Média

  21:52aktualizováno  5. dubna 22:52
PRAHA - Seriál Comeback rozčílil obyvatele Bruntálu. "Je to drsný kraj, kde se vedle lovu březích laní koná legendární běžecký závod Silážní střela," dělají se z Bruntálu legraci tvůrci populárního seriálu. Bruntálská radnice se ale vtipům nesměje. Naopak, vytáhla do protiútoku.

Martin Dejdar jako Ozzák v seriálu Comeback. foto: tv NovaReprofoto

"Do Bruntálu se nejezdí," děsí se cesty "na kraj světa" seriálová postava Tomáše Pacovského, jehož ztvárnil Tomáš Matonoha. "Poslední vlk na bruntálsku byl zabit v roce 2008. Lovcem byl čtrnáctiletý Ingo Vovs. Použitá zbraň: cep," roste v Tomášovi panika z Bruntálu při čtení brožury "Bruntál: víc než bahno".

Tomáš Matonoha v seriálu Comeback.

Na sestřih "bruntálských hlášek" se podívejte ze

Tvůrci seriálu, jehož symbolem a hlavní hvězdou je Ozzák v podání Martina Dejdara, na adresu Bruntálu nešetří jedovatými vtípky. "Zlé

Co zaznělu na účet Bruntálu

Tři zlatá pravidla Vládi Hrona ze Světského kalendáře
1. Playback je jistota
2. V televizi cokoli
3. Bruntál nebrat

Několik zajímavostí z brožury Bruntál: víc než bahno
Nejšťastnější období zažil Bruntál v roce 1964, kdy armáda experimentálně přidávala LSD do vodovodního řadu.

Ve čtyřiaosmdesátém v Bruntále rozplakali Menšíka.

Poslední vlk na bruntálsku byl zabit v roce 2008. Lovcem byl čtrnáctiletý Ingo Vovs. Použitá zbraň: cep.

Cesta do Bruntálu trvá něco mezi šesti a třiceti hodinami. Záleží na tom, jestli je období dešťů. A to je v Bruntále celý rok. Tedy kromě dubna dva (tak místní říkají červenci).

Zlé jazyky tvrdí, že Bruntálci se neradi baví. Nic nemůže být dále od pravdy. V Bruntále se některé rázovité kratochvíle dokonce zrodily. Vedle lovu březích laní se jedná hlavně o legendární běžecký závod Silážní střela.

Chřipka na bruntálsku není brána jako nemoc, ale jako změkčilost. Jako nemoc se uznává průstřel nebo zlomenina.

zdroj: tv Nova.

jazyky tvrdí, že Bruntálci se neradi baví. Nic nemůže být dále od pravdy. V Bruntále se některé rázovité kratochvíle dokonce zrodily. Vedle lovu březích laní se jedná hlavně o legendární běžecký závod Silážní střela," zazní ve 34. díle Comebacku s názvem Zlatá ledvina.

Jenže seriálové "hlášky" nenechaly v klidu bruntálské obyvatele. "Ten díl nás dost zaskočil a vymysleli jsme odvetu. Herce ze seriálu Comeback hodláme pozvat na naše dny města, které se konají 19. června. Chceme, aby si naše město prohlédli a poznali ho," říká místostarosta Bruntálu Petr Rys.

Bruntálský místostarosta by navíc rád viděl tvůrce seriálu na startu závodu Silážní střela, který opravdu existuje. "Jde o velmi náročný běžecký závod, při kterém závodníci vybíhají do silážní věže. Byl bych opravdu zvědavý, jak by se s tím vypořádal někdo z hlavních hrdinů seriálu. Třeba Ozzák," říká Rys.

Zatím se ale zdá, že nikdo z herců či scénáristů se na cestu za dobrodružstvím nechystá. "To je jen trik Bruntálských vlákat nás do jejich města," zůstává ostražitý producent a scénárista Tomáš Baldýnský. "My víme své. Je to drsný kraj."

To herec Tomáš Matonoha do Bruntálu na Silážní střelu možná i vyrazí. "Jestli mě opravdu pozvali a budu mít čas, tak milerád," přemýšlí herec. Ve scénáři má předepsané věty, které musí říkat. "Nezabývám se tím, jestli někdo pochopí vtip nebo ne. To bych tuhle práci nemohl dělat."

Podobně mluví i Martin Dejdar alias Ozzák. ¨"Seriál píší scénáristé, schvaluje ho Nova. Já jsem jen herec," podotýká Dejdar. "Napadá mě pořekadlo o potrefené huse... Comeback je komedie, nic víc." 

A jak si Bruntál nechtěnou slávu vydobyl? "O Bruntále se obecně v nadsázce říká, že je to drsný kraj. Víme to i my," tvrdí Baldýnský. Bruntál má jakousi nálepku zapadlého konce české krajiny a o Bruntálsku se v poněkud nelichotivých souvislostech otírají i lidové anekdoty. "Víme o Bruntálu víc než o sobě vědí oni sami," povídá Baldýnský, který se nad poznámkou, že Bruntálské namíchl, jen usmál: "To nechápu..."

Bruntál.

Není to poprvé, kdy se Comeback někoho dotkl. Už na začátku března pobouřil Aleše Macka z Brna díl s názvem "Děvečka z Lidečka". Vadilo mu mimo jiné "bezdůvodné zesměšňování obyvatel valašské části Moravy" a podle něj lehkovážné používání symbolů černé magie - text rozhořčeného dopisu najdete zde.