Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Seriál Vyprávěj získal Zlatou nymfu

Média

  16:00
MONAKO - Ocenění Zlatá nymfa si z prestižního Mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu odvážejí producenti seriálu Vyprávěj Filip Bobiňski a Petr Šizling. Informovala o tom Tereza Lacinová z filmové společnosti Dramedy Productions, která seriál pro ČT vyrábí.

Vyprávěj, retro seriál České televize foto: ČT

Jde o mimořádný úspěch, protože v kategorii Nejlepší evropský producent dramatického seriálu nikdy český zástupce žádnou cenu nezískal. Bobiňski se Šizlingem uspěli v silné mezinárodní konkurenci, jejich "soupeři" byly například seriály Tudorovci, Missfits, Borgiovci a další.

PRESTIŽNÍ FESTIVAL

Monacký festival se řadí k prestižním soutěžím od roku 1961. V roce 2001 na přehlídce uspěla herečka Tatiana Vilhelmová, když za výkon ve filmu Společnice dostala zvláštní uznání.

V roce 1998 získal Stříbrnou nymfu za nejlepší režii český film režiséra Hynka Bočana a spisovatele a scenáristy Jiřího Stránského Bumerang.

Seriál Vyprávěj byl též nominován v kategoriích Nejlepší herec dramatického seriálu a Nejlepší herečka dramatického seriálu.

Svatopluk Skopal a Nina Divíšková však své nominace neproměnili.

"Je to úžasné. Mohu jen poznamenat, že tento rok je pro seriál Vyprávěj velice úspěšný. Nejdříve ocenění českých diváků v anketě TýTý a nyní tato cena.

Neuvěřitelné je, že jsme uspěli v opravdu silné konkurenci z celé Evropy. Proti nám bylo nominováno zhruba patnáct seriálů, z nichž některé jsou mezinárodně úspěšné a vysílají se v řadě zemí," řekl Petr Šizling.

Retro seriál Vyprávěj na osudech rodiny Dvořákových připomíná všední život v někdejším Československu od 60. let. Natáčet se začal v roce 2008, diváci ČT dosud mohli zhlédnout 42 dílů.

Dalších 26 dílů mapujících příběhy hrdinů až do roku 1989 se natáčí od března; na obrazovkách se nová pokračování objeví na podzim. Ústřední seriálovou dvojici ztvárnili Roman Vojtek a Andrea Kerestešová, vedle Skopala a Divíškové hraje jednu z hlavních rolí Veronika Freimanová.

Každý díl seriálu Vyprávěj vidělo podle Lacinové v průměru přes 1,1 milionu diváků starších 15 let; dalších více než 350 000 lidí je zhlédlo na internetu.

Autoři: ,

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...