Pondělí 17. května 2021svátek má Aneta 14 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Siemens na zličínské pobočce končí

Německý koncern Siemens se do druhé poloviny roku 2009 stáhne z továrny na výrobu kolejových vozidel v Praze na Zličíně. Do té doby se bude snažit najít kupce, který bude pokračovat v průmyslové výrobě. Oznámila to dnes firma v tiskové zprávě. Odbory, jež od pondělí drží stávkovou pohotovost, chystají zatím neupřesněné protesty. V podniku pracuje zhruba 1100 lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MOD 28.7.2008 10:05

všichni strategičtí partneři

Všichni strategičtí partneři a většinoví majitelé českých kdysi prospívajících podníků táhnou na východ za lacinější pracovní silou. To byly a stále jsou strategické chyby všech polistopadových vlád a prosazování již zcela fosilního ekonomického hesla, že neviditelná ruka trhu vyřeší vše. A to se hlavně týká všech montoven a zejména těch automobilových, čili hodně desítek tisíc pracovních míst. ČR se stává montovnou a překladištěm Evropy na úkor vlastního vývoje a produkce již téměř čehokoliv.

František Potřebný 25.7.2008 11:26

Požadujeme vyšší moc odborů

V každé firmé, která má nad 100 zaměstnanců by měly mít odbory právo veta nad každým rozhodnutím vedení firmy a přehled o toku financí a majetku firmy. Jen důslednou kontrolou lze zabránit tunelování a "neočekávaným" krokům ze strany majitelů. Rovněž by odbory měly mít kontrolu nad personámní a mzdovou politikou.

flbcjki 24.7.2008 9:02

Bohužel, nic jiného se nedalo očekávat, bude hůř.

Konečně došlo i na "cajzly"  (stát ve státě), a to je řev !!!!  Když se stejné nebo podobné dělo, děje a hlavně bude ještě dít i ve  zbytku republiky,  příliš se tím hlavní město zatím nezaobíralo. Stálo by za to zjistit kdo konkrétně tento stav způsobil, proč a hlavně za kolik !!!! Nebo že by to, např. prodeje našich podniků zahraničním šíbrům bylo jedno z mnoha,  z centra  podobně učiněných, tzv. "strategických rozhodnutí"?

MOD 28.7.2008 18:37

Re: Bohužel, nic jiného se nedalo očekávat, bude hůř.

Tvůj problém je ten, že to nezpůsobili "cajzlové", ale ti co se do Prahy nacpali do funkcí z východní části státu a zdaleka nemají pražský a ani český přízvuk a intonaci. A jsou v té Praze furt a teď dokonce znova vládnou.

IDOL 23.7.2008 23:04

SMÍCHOVSKÝ ZÁMEČNÍK RINGHOFFER V IX.STOL. VYBUDOVAL VAGÓNKU,

KTERÁ POZDĚJI VE XX. STOL. POD ZNAČKOU TATRA ÚSPĚŠNĚ NA SMÍCHOVĚ VYRÁBĚLA A DOMŮ I DO SVĚTA PRODÁVALA MĚSTSKÁ KOLEJOVÁ VOZIDLA!!NA MÍSTĚ SMÍCHOVSKÉ VAGONKY BYL NA PŘELOMU XX. A XXI. STOL. POSTAVEN FRANCOUZSKÝM INVESTOREM ZNÁMÝ OBCHODNĚ - ADMINISTRATIVNÍ KOMPLEX CAREFOUR U ANDĚLA A VAGÓNKA PŘEMÍSTĚNA DO NOVÉHO ZÁVODU VE ZLIČÍNĚ, PRO ZMĚNU ZAINVESTOVANÉHO NĚMECKÝM SIEMENSEM!! PO ODCHODU SIEMENSE ZE ZLIČÍNA V EVROPĚ ZŮSTANOU VÝROBCI MĚSTSKÝCH KOLEJOVÝCH VOZIDEL VE STÁTECH, KDE V DOBĚ ZÁMEČNICKÉHO SELFMADEMANA, POZDĚJŠÍHO ÚSPĚŠNÉHO TOVÁRNÍKA A ČESTNÉHO HRABĚTE RINGHOFFERA, MOŽNÁ ANI NEVĚDĚLI CO TO KOLEJOVÉ VOZIDLO JE!!

PS ....... JAKO DALŠÍ ÚSPĚCH POLISTOPADOVÉ EKONOMIKY ČESKÉHO STÁTU NÁM NEJVĚTŠÍ KLIMATOLOG LIDSTVA NYNÍ JEŠTĚ ZMAŘÍ VYBUDOVÁNÍ MODERNÍ KNIHOVNY NA LETENSKÉ PLÁNI!!Rv:-((Y)>-

Emil 23.7.2008 20:35

"NEMECKY PORADEK"

Simens je proflaknuta firma se sofistikovanym, desitky let vylepsovanym systemem korupce. Jeji vedeni nedokaze odhadnou ivestice na 5 let dopredu.

Emil 23.7.2008 20:30

IVESTICNI POBIDKY VRATI ?

Investicni pobidky samozrejme nevrati.

parlera 23.7.2008 17:27

zázračné pixly go home

montované boudy s životnodtí 3-5 let bez oken jak ve stčdověku, jak začujou ech od lodistiků, balí krférky a pakujou se na východ a jihovýchod....po nich prázdné hliiníkové pixly , svrab a neštovice, a jak automodive obecně postupně půjde v píč nebude odbyt na auta viz ceny petroleje, sejdeme se tak postupně všichni a budeme somrovat balenikom z vajglů:-DRv!!


Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...