Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Síť X ztrácí inzerenty, kvůli Muskovu protižidovskému výroku přijde o miliardy

Elon Musk před setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem v Paříži (15. května 2023) foto: Reuters

Sociální síť X může kvůli jejímu majiteli Elonu Muskovi do konce roku o příjmy z reklamy ve výši až 75 milionů dolarů (1,7 miliardy korun). Musk na svém profilu sdílel protižidovský příspěvek. Informoval o tom s odvoláním na interní dokumenty deník The New York Times (NYT).
  8:08

Svůj marketing na platformě X, kterou Musk koupil loni ještě pod jménem twitter, pozastavily firmy jako Apple, Disney, Warner Bros Discovery či Lionsgate a další. Některé další společnosti navíc o stejném kroku uvažují.

Podle tvrzení X by firma mohla přijít o 11 milionů dolarů (245 milionů Kč) z reklamy, NYT ale tvrdí, že může jít o mnohonásobně více. X čísla zveřejněná listem označila za buď zastaralá nebo za „interní cvičení k vyhodnocení celkového rizika“.

Celkově letos podle NYT výdaje za reklamu ze strany amerických firem na platformě klesly o téměř 60 procent.

Nejnovější pobouření vyvolala minulý týden Muskova reakce na příspěvek, podle kterého Židé podporují „nenávist vůči bělochům“. „Říkáš přesně pravdu,“ napsal k postu podnikatel.

Tento zastánce „absolutní svobody slova“, jak se sám označuje, pak začátkem tohoto týdne zažaloval organizaci Media Matters, která se zabývá sledováním médií, kvůli tomu, že podle něj platformu X pomluvila, když zveřejnila zprávu, že reklamy významných značek se na síti objevily vedle příspěvků propagujících Adolfa Hitlera a nacistickou stranu.

Autoři: ,

AURES Holdings a.s.
Automechanik - Brno (A12270)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč