Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Škoda fantazíruje, představila čtyřdveřový kabriolet z fabie

Ekonomika

  16:51
MLADÁ BOLESLAV - Fanoušci škodovky mají zase o čem mluvit. Automobilka totiž na setkání tuningářů na břehu rakouského jezera Wörthersee představila bláznivou designovou studii kabrioletu Fabia RS 2000.

Designová studie kabrioletu Fabia RS 2000 foto: Škoda Auto

V rakouském městě Reifnitz na břehu jezera Wörthersee se už potřicáté koná GTI setkání příznivců tuningu z celé Evropy. Speciálně pro letošní GTI setkání byla vyvinuta designová studie Fabia RS 2000. Designéři Škody vytvořili z úspěšného soutěžního vozu Fabia Super 2000 svébytný roadster.

"GTI setkání je v současné době po právu považováno fanoušky silných motorů a sportovních úprav za Mekku automobilového tuningu," říká šéf škodovky Winfried Vahland.
Designová studie kabrioletu Fabia RS 2000

Roadster Fabia RS 2000 vznikl na bázi speciálu ze stáje ŠKODA Motorsport s prostorem pro čtveřici cestujících, z nichž každý najde dostatek místa pro sezení i nastupování. Nízká linie oken ohraničující prostor pro posádku vpředu a na bocích zajišťuje skvělý výhled. Pod kapotou skrývá závodní závěsy i motor.

Jelikož se však jedná pouze o desingovou studii, která z výrobních pásů pravděpodobně sjíždět nebude, musí si na návrat českého kabrioletu fanoušci těchto vozů ještě nějakou chvíli počkat.

Autor: