Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sobotní LN: Sever se opět bojí střetů

Média

  22:03
Před třemi lety se nejsevernějším výběžkem republiky prohnala intenzivní vlna rasisticky motivovaných demonstrací.

Demonstranti a těžkooděnci v Duchcově foto: MAFRA - Karel Pešek

Pořadatelé většinou z Dělnické strany sociální spravedlnosti mířili proti romským komunitám žijícím na Šluknovsku. Po nepokojích zůstala jen pachuť, pár pracovních míst navíc a sliby politiků, že teď už konečně pomohou. Nestalo se. Místní starostové proto znovu naléhavě žádají vládu, aby se už situací v neklidném regionu začala vážně zabývat.
Více informací najdete ve víkendovém vydání deníku Lidové noviny

Neposílají nás do akcí, zlobí se dobrovolní hasiči
Na novou cisternu vybírali všude, kde to šlo. Třeba i při obecním jarmarku. Dobrovolní hasiči z Horního Maršova potřebovali náhradu za obstarožní speciál. Díky veřejné sbírce, darům a dotacím nakonec moderní techniku za 4,8 milionu korun získali. Pro zajímavost: mezi sebou vybrali 130 tisíc. Jenže moderní stroj většinu času jen tiše čeká ve zbrojnici.
Další informace najdete ve víkendovém vydání deníku Lidové noviny

Politická budoucnost pučisty Haška
Někdejší politická hvězda je zpět. Ve středu na Hradě jednal Michal Hašek se svým přítelem Milošem Zemanem. Rozebíral s ním politickou situaci, a dokonce s prezidentem poobědval. Má to ovšem háček. Ještě před několika měsíci si jihomoravský hejtman maloval, že na Pražský hrad bude jezdit jako premiér. Po loňských volbách do sněmovny Haška zničila tzv. lánská aféra a nyní musí s povděkem přijmout, že na Hrad může zavítat alespoň jako staronový šéf Asociace krajů.
Více informací najdete ve víkendovém vydání deníku Lidové noviny

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...