Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Soutěž LN: umění jako bezpečná investice

Ekonomika

  9:31
Petr Kellner, Vladimír Železný nebo Meda Mládková, to jsou nejznámější čeští investoři do výtvarného umění. Každým rokem na trh s uměním míří mnoho dalších novodobých boháčů, kteří obzvlášť od propadu burzy roku 2008 v umění hledají útočiště a možnost investice.

Grafický list Jiřího Načeradského Aktivní předehra, 2009, litografie, 37,5 x 54 cm

V dnešním, druhém díle nového úterního seriálu Lidových novin naleznete rady podnikatelů, kteří již do umění s úspěchem investují. Umění nepropadají jen jednotlivci, ale i celé firmy.

INFOGRAFIKA


Ve třetím dílu za týden přineseme informace o nejkvalitnějších českých firemních sbírkách, o tom, jaká společnost je ve sbírání umění úspěšná a proč vůbec české firmy investují do umění.

Vyhrajte olejomalbu nebo grafické listy

Jiří Načeradský: L´amour toujoure, 2006, olej na plátně, 130 x 150 cmNavíc lze v Lidových novinách vyhrát každý týden v úterý některou z cen věnovaných galerií Dolmen. Jeden ze 40 grafických listů Jiřího Načeradského v hodnotě 2 500 Kč či soutěžit o jeho olejomalbu v hodnotě 150 000 korun.

Jiří Načeradský: L´amour toujoure, 2006, olej na plátně, 130 x 150 cm


Grafický list Jiřího Načeradského Aktivní předehra, 2009, litografie, 37,5 x 54 cmDíl II. - 24. května

Soutěžte o 10 grafických listů

Aktivní předehra, 2009,
litografie, 37,5 x 54 cm

Jedním z úskalí investic do umění jsou falzifikáty, kterých se na trhu objevuje stále víc. Jak je poznat? Kteří autoři se často padělají a u kterých autorů padělky nehrozí? V rozhovoru s Magdalenou Juříkovou, kurátorkou sbírek Vladimíra Železného, budeme mluvit o investicích do umění, ale i o padělcích.

Pravidla a výherci prvního kola

Podrobná pravidla naleznete ZDE

Výherci 1. kola soutěže:

Karel Hořčička, Loket
Ivan Krupa, Olomouc
Jan Vodrážka, Praha 5
Zdenek Osvald, Netolice
Marcela Lukášová, Praha
Lumír Ondrušák, Frýdek-Místek
Břetislav Žurek, Opava
Miloslav Zháněl, Mariánské Lázně
Dita Karasová, Brandýs nad Orlicí
Ilona Rejholcová, Praha


Seriál Lidových novin o investicích do umění je provázen velkou soutěží. Každý týden může výherce získat jednu z cen Galerie Dolmen. Jeden ze 40 grafických listů Jiřího Načeradského v hodnotě 2500 korun nebo hlavní cenu – olejomalbu od Načeradského v hodnotě 150 000 korun.Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...