Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Spolkneme vás. Oznámil konkurentům největší český výrobce oken

Ekonomika

  16:29
PRAHA - Největší tuzemský výrobce oken Window Holding chce do tří let získat 30 procent trhu. Současně plánuje zvýšit tržby z loňských 2,2 miliardy na pět miliard korun. Skupina toho chce docílit uzavřením partnerství s dalšími výrobci oken.

Spolkneme vás. Oznámil konkurentům největší český výrobce oken foto: Shutterstock

Boj o okenářský byznys

Konkurence mezi výrobci oken se začne citelně snižovat. Kromě Window Holdingu začala okenářské impérium ve střední Evropě budovat také investiční skupina Penta. V roce 2009 do své skupiny Hasau Group začlenila slovenskou firmu Noves okná. Penta již dříve uvedla, že chce v dalších akvizicích pokračovat. Podle týdeníků Euro chtěla Penta v Česku přikoupit do svého holdingu některého z větších producentů oken. Teď však prý akvizici kvůli současnému vývoji odložila.

V hledáčku Window Holdingu se ocitlo 30 českých okenářských společností s ročními tržbami mezi 100 až 300 milionů korun. Skupina jim navrhuje ukončit výrobu a převzít prodej značek Vekra, Otherm a TWW, které Window Holding vyrábí.

"Máme k dispozici pět výrobních závodů v celé republice, díky tomu jsme schopni potenciálním partnerům nabídnout naše výrobní kapacity a oni se mohou plně věnovat prodejním aktivitám," uvedl generální ředitel holdingu Milan Rusnák.

Pod Window Holding patří pět výrobních závodů ve Staré Pace na Jičínsku, v Lázních Toušeň u Prahy, ve Velkém Meziříčí na Žďársku, v Husinci na Prachaticku a v Zašové na Moravě. Skupina dohromady zaměstnává přibližně 1000 lidí. Ambicí skupiny je být nejsilnější okenářskou skupinou v regionu střední Evropy. S vlastnictvím holdingu je spojována finanční skupina Wood & Company.

Hodnota loňského trhu s okny činila v Česku podle Window Holdingu přibližně 14 miliard korun. Týdeník Euro nedávno uvedl, že letos se očekává pokles na hodnotu kolem deseti miliard.

Autoři: ,

Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA
Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA

Otestujte s námi tři velikosti plenkových kalhotek Pampers Pants. A vyhněte se tak dalším "kakamitám" díky speciální zadní kapse a 360stupňovému...