Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sprinter a mág. Nový Mustang zvládne z nuly na sto pod 5 vteřin

Ekonomika

  6:00
PRAHA - Společnost Ford Motor Company představila Evropě nový Ford Mustang. V hlavní roli: rychlost a důmyslná kombinace tuhé karoserie s odlehčenými materiály. Nový model si už objednalo více než 2 200 evropských zákazníků. Ceny startují na 880 tisících korun.

Nový Mustang v provedení Fastback. foto: FORD MOTOR COMPANY

V Evropě se Mustang prodává poprvé v půl stoleté historii modelu. První vozy by měly dorazit k prodejcům v červenci.  Pro evropské trhy se vůz vyrábí v továrně Flat Rock v americkém Michiganu.

Zákazníci si mohou vybrat ze dvou karosářských variant: Fastback a Convertible. Během jízdy si řidič může přepínat mezi několika jízdnímy režimy: Normal, Sport+, Track a Snow/Wet.  

Nový Mustang v provedení Convertible.
Nový Mustag: spotřeba paliva a CO2.

Klasické designové prvky jako trojrozměrné třídílné zadní svítilny, charakteristická lichoběžníková maska nebo „žraločí“ profil čelní stěny odkazují do historie tohoto legendárního modelu.

Nový Ford Mustang s motorem V8 5,0 l zrychlí z nuly na 100 km/h za 4,8 sekund, což žádný velkosériový vůz, který kdy Ford v Evropě nabízel, nepřekonal. Ekologičtější Mustang s novým motorem 2.3 EcoBoost zvládne sprint dává z nuly na 100 km/h za 5,8 sekund, má kombinovanou spotřebu 8,0 l/100 km a emise CO2 179 g/km.

Rychlostní test nového Mustangu. Z nuly na sto zvládne pod pět vteřin.

Součástí elektronických funkcí sdružených pod názvem Track Apps bude i systém Launch Control, který umožňuje co nejrychlejší rozjezd z místa, dále ukazatel zrychlení a funkce Line Lock pro zahřátí zadních pneumatik

Jízdní vlastnosti vozu jsou naladěné na očekávání evropských zákazníků: vyspělý podvozek, tuhá karoserie a odlehčené materiály jsou zárukou skvělého chování v zatáčkách. Příčné zrychlení může dosáhnout až 0,97 g.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!