Pondělí 21. září 2020svátek má Matouš 8 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Daně a poplatky: stát si z platu bere polovinu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 33
  • Poslední: 17.10.2011 22:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
O. Veselý 17.10.2011 15:40

Nedivím se

S tím, že zdražování kvůli vyššímu zdanění řeší Češi útěkem do šedé ekonomiky, nelze souhlasit, ale nelze se ani divit. Vždyť příkladů v našich zastupitelích mají nespočítaně.

P. Skřivan 17.10.2011 16:14

Re: Nedivím se

Tam, kde se točí hotové peníze, tj. kde není primární doklad - např. v pohostinství, se to stává i objektivní nutností, protože pokud to dělají skoro všichni, tak jedna výjimka nemá šanci konkurovat. Tam to má konečně hlubokou tradici od dob socialismu.

Chyba je, že tahle vláda žene i jinak poctivé lidi k tomu, aby švindlovali. Místo toho, aby švindlovat nemuseli a mohli se věnovat práci, která by v konečném důsledku naplnila i tu prázdnou pokladnu. V tomto nevidím rozdílu mezi komunistickou reprezentací a tou současnou.

Divím se, že ještě nepochopili, že pokud se stane něco normou, tak ani policajt na každém rohu jim jednoduše nepomůže. Komunisti konečně měli policajty všude, na všechno měli doklad a jak jim to pomohlo ?

P. Skřivan 17.10.2011 13:52

Tzv. pravicová,

ale jinak loupeživá vláda, tak to asi je ... .

Jsme jedna z mála zemí, kde bohatý díky stropům pojištění odvádí výrazně nižší procento z příjmu než střední a nižší třída, která už opravdu nemá na rozhazování.

... ani to jim není dost a chtějí pořád víc ! To už jsme si mohli zvolit vládu levicovou, tam by to bylo stejné ... . Zvyšování daní a pokladna pořád prázdná.

J. Denemark 17.10.2011 12:23

Pravicová vláda, přející pouze velkým firmám...

...a horním desetitisícům. Bere těm, kteří se mohou nejmíň bránit, tedy střední a nižší třídě. Kolik hlupáků, kterých se to dotýká, vládní strany radostně volili a zde je zarputile obhajovali a někteří moulové stále obhajují. Daně a poplatky se dostávájí na nejvyšší úroveň za posledních dvacet let.!

P. Zeman 17.10.2011 13:37

Re: Pravicová vláda, přející pouze velkým firmám...

Hlásná trouba KSČM :-)

P. Skřivan 17.10.2011 16:20

Re: Pravicová vláda, přející pouze velkým firmám...

KSČM, jakožto klub důchodců, už moc nemá co hlásat ... .

Kromě toho, že takto "pravicově" se právě chovali i komunisti. Proto to taky dotáhli, kam to dotáhli a současný stav státní pokladny tomu konečně i odpovídá. Sekera jako hrom a ten co jí tam po léta dělal, dneska to hodlá napravovat. To už rovnou mohli udělat perestrojku ! :-)))

Někdo si žil nad poměry, ale běžný člověk, co musí makat a platit účty, to fakt nebyl ... .

J. Cedivoda 17.10.2011 11:28

A bude hůř

P. Čech 17.10.2011 11:26

Hydra

Dnešní stát a stát Český obzvláště je mnohohlavá hydra, beztrestně a za účinné podpory všech politických stran, požírající své děti - občany. Této hydře je nutno její hlavy setnout, aby se stát změnil a svým občanům začal sloužit. Je třeba konečně začít s reformou státní správy a nejméně o polovinu snížit počet ministerstev. Jde-li to ve Švýcarsku (země rozlohou, počtem obyvatel a strukturou průmyslu a zemědělství srovnatelná s ČR), kde mají 7 (slovy sedm) ministerstev, není žádného racionálního důvodu, proč v ČR musí být ministerstev 15. Reformu státní správy je možno provést také po vzoru Nového Zélandu ( http://www.mises.cz/clanky/zmensovanie-ulohy-statu-lekcie-z-noveho-zelandu-328.aspx) Toto jsou jediné reformy, které je nutno udělat. Vše ostatní přijde samo od sebe. K tomu ovšem nepotřebujeme pana Kalouska, ani žádného z ministrů současné vlády.

P. Kubišta 17.10.2011 9:59

Nevím o čem se tu dohadujeme.

Že je stát špatný hospodář se ví asi tak sto let. Že se u nás do politiky nechodí udělat ale vydělat ví každý, kdo se jen trochu ochomýtl kolem. A co je dole, to je nahoře - jen o několik řádů výše. Tenhle stát jsme vlastní netečností k hamižnosti politiků nechali rozkrást do Diagů, Pandurů, bank, dálnic za miliardu kilometr, privatizací a různých super zbohatnutí "géniů" managementu a obchodu (Standa Upřímně, aktuálně Martin Roman a stovky jiných - u kterých se potom přišlo jen na to, že kradli, jenže elegantně). Tak co chceme? Léta jsem volil ODS jako demokratickou stranu. Demokratickou...? No k..va práce. Stranická poslušnost jako za KSČ (jinak s tebou zatočíme) a jediná vynikající schopnost: pokud jde o koryta vždycky se umět domluvit. S oranžovými, zelenými, rudými nebo jinými bratry. K zblití.

Utratily se nepředstavitelné sumy za totální tunely a nic se neděje. Narostly dluhy, ze kterých nemáme nic. Žádné nové nemocnice, služby, rozvoj, nic. Většina peněz, které se v poslední době investovaly, šly z EU - ne z našeho rozpočtu. Jediné smysluplné rozhodnutí takzvaně obyčejného člověka je nasnadě. Nedávat tomuto nepřátelskému státu pokud možno nic. Dělat na černo, registrovat firmu v zahraničí, vypěstovat si sám, opravit si sám, fungovat na výměnném principu, cíleně a plánovitě platit tam, kde je to levnější. Třeba potraviny kupovat za hranicemi. Už teď se to u některých komodit vyplatí, po zvednutí DPH to bude jednoznačné. To už se projevilo u spotřební daně za paliva. Skoro nejdražší palivo v jedné z nejchudších zemí Evropy? Tankuje tady jen kdo musí. Já osobně jsem na zlodějinách téhle politické reprezentace nijak neprofitoval, nebudu za ně platit dluhy skrz daně. Jo a co naše děti? Ty tu až na vyjímky bydlet nechtějí. Jazyky, bič a pryč.

Z. Ležatka 17.10.2011 9:44

Stát, který nesedí na naftě, nemůže bez daní existovat.

Za takové situace jde jen o to, aby vybírané daně byly přehledné a kromě hlavního důvodu existence, výběru prostředků pro stát bez ložisek nafty, plnily i další funkce.

Například DPH by neměla deformovat ceny zboží a služeb. Občan, pohybující se mezi regály, by se měl rozhodovat podle skutečné hodnoty zboží. Toto zajistí jednotná DPH.

A daň z příjmu by pro občana měla být přehledným a jednoznačným ukazatelem jeho podílu na provozu státu. Měla by být progresivní, protože jinak nelze sociální stát provozovat. Tyto požadavky splňuje LIMITNÍ DAŇ Z PŘÍJMU (LDP), popsaná zde

http://lezatka.blog.idnes.cz/c/188220/               která by navíc zastávala funkci sociální záchranné sítě. Bez potřeby výdejových okének na sociálních odborech a bez úředníků za nimi. Tato LDP by rozložila náklady na nezbytnou solidaritu s nízkopříjmovými spoluobčany rovnoměrně podle příjmů. Od celkových příjmů občana s příjmem menším, než je úroveň mezního příjmu. by odvisely i jeho sociální úlevy. Při mezním příjmu by občan neodváděl žádné daně. A Vláda by mohla předvolební sliby plnit pomocí dvou parametrů LDP: MEZNÍHO % DANĚ a ŽIVOTNÍHO MINIMA. Nic třetího by k dispozici neměla. To by se nám ta politická scéna pročistila.

J. Cedivoda 17.10.2011 11:33

Re: Stát, který nesedí na naftě, nemůže bez daní existovat.

Ano, daně jsou nutné zlo každého státu, ale z daní se platí PROVOZ STÁTU a nejsou určeny k tomu, aby se z daní platily zbytečné funkce a struktury státu a aby se daně rozkrádaly chamtivými politiky a jejich přítelíčky. Jen si všiměte kolik lidí se živí z daní a co jejich "činnost" společnosti - tedy státu - přináší.

P. Skřivan 17.10.2011 16:30

Re: Stát, který nesedí na naftě, nemůže bez daní existovat.

Jenže ti politici se jejich rozkrádáním drží u moci, protože tím financují kampaně tak, aby je nemohli přeskočit ti, co nekradou. Jednoduchá zločinecká logika popsaná už dávno, mj. i v USA.

Největším ohrožením demokracie jsou právě politici, kteří díky rozkrádání veřejných rozpočtů a z toho placenou reklamou, vytvářejí mediální obraz o své dokonalosti, takže jsou znovu a znovu voleni.

Není konečně náhoda, že na funkci ředitele ČT není dosazována silná osobnost, ale nejlépe dokonalý cyklista: nahoře je shrbený, dole hodně šlape a nejlépe je držen v šachu nějakou skvrnou ve své minulosti. Prostě ideální kandidát tajné spolupráce. ... zase: nic nového pod sluncem.

Z. Ležatka 17.10.2011 18:01

Re: Stát, který nesedí na naftě, nemůže bez daní existovat.

„Všechny Vaše obavy

  limitní daň rozptýlí“

Tímto pokusem o verš jsem chtěl zdůraznit skutečnost, že LIMITNÍ

DAŇ Z PŘÍJMU (LDP) by byla provozována jako aplikace, jejíž chod by zajištovalo několik málo SW údržbářů v centru. Výběr daně z příjmu a výplaty sociálních dávek by LDP zajistila bez úředníků s dnešními rozhodovacími pravomocemi. 

P. Horych 17.10.2011 8:51

A pořád je to málo

Tak ať si ten sk. čechystánskej stát bere všechno a živí nás.

P. Fiala 17.10.2011 8:45

"Stát" si bere?

"Stát" nemá ruce, nemůže si nic brát.

Dle smlouvy mezi občany působícími v moci zákonné, moci výkonné a moci soudní a dalších mocech krajských, městských a obecních a těmo "obyčejnými" občany a mezi těmi "úplně nejobyčenějšímí" jest smlouva základní ryze česká zvaná "Ústava ČR" a mezinárodní "Listina základních práv a svobod".

Nepřekračují lidé působící v ČR v moci zákonné a v moci výkonné nějaká ustanovrní z výšeuvedených smluv? Nebo, jsou ustanovení v obou dokumentech v souladu s realitou žití všech občanů? Není čas dát věci veřejné do souladu, zvláště pak vztahy sociální? Nebo čekáme, až bude ještě "sametovější revoluce" importovaná z východu? Dle expertů a komentátorů k totálně negativnímu hodnocení stavu v EU se občané na to začínají mediálně připravovat.

J. Čížek 17.10.2011 8:51

Re: "Stát" si bere?

Kdyby měl tento nenažraný stát ruce, ale on má přímo chapadla.

F. Barták 17.10.2011 8:23

tenkrát . . .

za Rudolfa druhého máchal kat ty, co něco ukradli v koši ve Vltavě . . z Karlova mostu :-)

J. Klíma 17.10.2011 11:39

Re: tenkrát . . .

jo to je a bylo moc fajn... potíž je v tom že máchal a dnes by také máchal jen drobné nebo některé střední rybky... ten kdo si stavi vlastní domy z dotací, neexistuje pro něj běžný zákon apod. ten se neměl čeho bát tehdy ani teď.

S. Udatný 17.10.2011 8:12

Dobrý den,

v roce 1910 si R-U centrální vláda a uřady spadající pod místodržitelstvi v Praze braly cca 10 procent z ročního příjmu občana (v této částce nejsou započítány povinne odvody církevním insitucím), a vidíte přesto sociálně demokratiční poslanci konkrétně soudruh Šmeral mluvil ve vídeňském parlamentu o hydře, která ekonomicky ruinuje dělníka svými nesmyslnými odvody do státní kasy. Den tzv daňové svobody se počíal od cca 12 ledna. Lidi si nic jiného nezaslouží, na lid je třeba bič a malý dvorek, čím vyšší odvody státu tím je stádo spokojenější a má pocit, že se o něj stát o to více stará.

J. Čížek 17.10.2011 8:34

Re: Dobrý den,

A co by jste čekal od nenáviděných Habsburků? To není jak nyní, kdy to s námi "naši" politici myslí upřímně ... :-)

P. Fiala 17.10.2011 9:08

Spotřební koš, demokracie, REFERENDA

Zkusme si představit "spotřební koš" z r.1910 (před 1.světovou válkou) a reálnou hodnotu průměrného výdělku ve městě a na vesnici.

A též si třeba připomeňme pozemkové držby šlechtických rodů, třeba Schwanzenbergů v té době. Či hodnotu průmyslových magnátů Škoda, či integrovaného průmyslu a bankovních rodů Rotschild. A též hodnotu církevního majetku.

A též si uvědomme r. 1918 po ukončení 1.světové války, obrovské majetkové přesuny při vzniku samostatné Republiky ČSR díky politice skupiny mafia vedené TGM (demokracie však povyskočila o řád). Podobně demokracie povyskočila po ukončení 2.světové války (Benešovy dekrety o znárodnění). A nastolení "totální demokracie" komunisty v r. 1948, 1953, kdy došlo k totálnímu nastolení "demokracie dle komunistů". A r. 1989 a opět totální změny držitelů majetku a obnovování svobod. 

A r. 2011, opět pochybnosti, zda nastolený systém v ústavě a Listině základních práv a svobod je to k čemu spěly generace lidí před námi. Tu slavnou demokracii je třeba rozšířit o institut REFERENDA, jak je používán ve Švýcarsku, kde si občané rozhodují na co "vybrané" peníze použijí (nerozhodují úplatní jednotlivci angažovaní v politických stranách).

P. Zeman 17.10.2011 10:03

Re: Spotřební koš, demokracie, REFERENDA

Chtěl bych vidět, jak by rozhodoval moudrý český, zejména levicový volič, jenž zpravidla neví, co chce, o použití prostředků z daní :-D. Státní zaměstnanec by chtěl pochopitelně přidat a neplatit daně, nestátní by chtěl větší přídavky a neplatit daně. A když už by někdo byl pro placení, tak by za to chtěl nejsíš někde na dědině postavit aquapark. Ale vlastně proč ne? Jsem pro. Minimálně by byla sranda :-)

P. Čech 17.10.2011 11:39

Re: Spotřební koš, demokracie, REFERENDA

O jaké "demokracii" zde mluvíte? V ČSR (od roku 1918), ČSSR, ČSFR ani v ČR nikdy žádná demokracie nebyla. Z jednoho prostého důvodu. Vždy zde existoval silně menšinový volební systém podle poměrného zastoupení, který opět vždy generuje vládu a moc menšiny občanů nad většinou ostatních. Toto je v příkrém rozporu se základním principem demokracie (jakékoliv). Absence referenda, jakožto jediného demokratického institutu, který může zajistit skutečnou demokracii (vládu a moc většiny občanů) není ničím jiným, než zajišťováním nedemokratické (menšinové), diktátorské moci politických stran a jejich představitelů (nikoliv zástupců většiny občanů) nad občany zemí. V zemi opravdu demokratické a nebo se k demokracii blížící (Švýcarsko) musí existovat zákon o obecném referendu. Referendu, jehož výsledky musí být závazné jak pro moc výkonnou, tak i zákonodárnou a soudní. Jedině potom lze hovořit o demokracii.

E. Došlík 17.10.2011 7:52

Zlodějská vláda a její přisluhovači . . .

Tak co vy zastánci zlodějského režimu, Sohorova a další? Jste spokojeni? A co vy emigranti, to už vás nezajímá, že Slanino . . .

J. Čížek 17.10.2011 7:59

Re: Zlodějská vláda a její přisluhovači . . .

Já nedal a nedávám ve volbách hlas ani jedné z tzv. parlamentních stran, ale ruku na srdce, pane Došlíku, myslíte si, že oranžovorudá vláda by ty daně snížila?

E. Došlík 17.10.2011 8:08

Re: Zlodějská vláda a její přisluhovači . . .

Pane doktore, já jsem neřekl o oranžové vládě ani slovo, a vy mi něco vsouváte. Můžu vás ubezpečit, že jsem za celou dobu k volbám nešel a nepůjdu, protože jeden vedle druhého, ať kope za jakokoli barvu, jsou všichni stejní, a náš národ je jedna pakáž, kde to sype tak tam jde a zvedá ruce . . .

Z. Lachman 17.10.2011 8:26

Re: Zlodějská vláda a její přisluhovači . . .

vy se tady hádáte a oni to jsou bolševici a je jedno zda zprava, zleva a nebo středu.

J. Čížek 17.10.2011 8:37

Re: Zlodějská vláda a její přisluhovači . . .

Já vám nic nevsouvám, jen jste ukazoval na současnou vládu a zlodějský režim, jako by ty předešlé byly Bůh ví co.

R. Tichý 17.10.2011 8:10

Re: Zlodějská vláda a její přisluhovači . . .

Co to melete? Za socanů byly a budou daně vždycky vyšší - potřebují odrat o peníze daňové poplatníky. Holt "sociální stát" je drahý špás.

E. Došlík 17.10.2011 8:18

Re: Zlodějská vláda a její přisluhovači . . .

Pane Tichý, pletete si pojem s průjmem, běžte se projít na čerstvý vzduch, a zhluboka dýchejte ať vás neklepne . . .

České no-go zóny: brněnský Cejl. Místo, kde vidíte policii jen projíždět

Cejl, Brno | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

Němci kritizují Česko a vzkazují: Podívejte se na naše opatření. Fungují

V Německu se žáci chrání proti infekci i při hodinách. Pokud nemají roušky,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirová propast mezi Českem a Německem se nadále prohlubuje. Z premianta třídy se stal problémový žák, popisují...

Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

Psycholog a manželský poradce Petr Šmolka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...