Diskuse k článku: Stát přitvrdí proti kuřákům. Zřídí na to speciální fond a dá mu 600 milionů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 15.3.2015 10:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Cis 15.3.2015 10:51

Krásná představa. Daně zůstanou u občana a každý m a gor, který obdobnou blbost vymyslí, musí každou rodinu obejít a říct jí, že chce z rodinné kasy na jeho nápad přes dvě stovky ročně...

V. Hellebrand 14.3.2015 20:33

Naprosto vyhozené peníze

Zase možnost pro pár kamarádů někoho si nakrást. kuřáky za nás vyřeší Evropská unie která nám nařídí přijmout takový protikuřácký zákon, jaký má většina Evropy. Možná to bude jediný zákon, který budeme muset díky EU přijmout s kterým budu beze zbytku souhlasit.

P. Čech 14.3.2015 20:26

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Politické strany a jejich politici budou tak dlouho otravovat kuřáky a požívače (i příležitostné) piva, vína a jiných alkoholických nápojů, až se tito skutečně naštvou, přestanou kouřit a pít a stát posléze zkrachuje. Politici by si totiž měli uvědomit, že jsou placeni m.j. ze spotřebních daní od kuřáků a poživatelů alkoholu. Osobně jsem s tím již začal. Kouřil jsem 50let 20 cigaret denně. Tomuto státu však již nechci dobrovolně dávat peníze a kouřit jsem před 3,5 lety přestal Před tím jsem státu dával 53 Kč denně a byl jsem od něj za to jen buzerován. Tak dlouho se........

J. Novák 15.3.2015 7:00

Souhlasím. I já jsem bez problémů přestal a stal jsem se takříkajíc zapřísáhlým odpůrcem kouření, tedy, jak říkají moji dosud kouřící kamarádi, protivným dědkem. A jdu ještě dál! Vyzývám totiž opakovaně stát, aby přistoupil k úplnému zákazu prodeje tabáku a tabákových výrobků. Vždyť je to droga, jako každá jiná, a jak všude čtu, je to velice zdraví škodlivé! Takže, proč to stát i nadále hodlá podporovat a týt ze závislosti hrstky kouřících pitomců? Zakázat! Ať z fabrik na výrobu cigaret a zpracování tabáku udělají posilovny, tělocvičny a další zdraví prospěšná zařízení. Hlavně je ovšem nutno propustit ty lidi, kteří tam naprosto dobrovolně pracují a tím podporují výrobu těch jedů! V další fázi je pak nutno to samé udělat u lihovarů, pivovarů a vinařství...

P. Čech 15.3.2015 10:15

Souhlasím i nesouhlasím. Nekouřím, nicméně odpůrcem kouření nejsem. Je to na každém, jak se svobodně rozhodne.  Kuřáků totiž není hrstka, jak píšete, je jich nejméně 3 miliony. Hlavně nejsem pro socanské metody. Každopádně se zde ukazuje odporné pokrytectví státu, řízeného politickými stranami a hnutími. Tento stát totiž nikdy nezakáže výrobu a prodej tabákových výrobků, protože by jen na spotřební dani přišel o cca 60 miliard Kč ročně. Totéž je u alkoholu. Pokud by stát o tyto peníze přišel okamžitě by zkrachoval. Tato suma totiž převyšuje schodek státního rozpočtu. A to nemluvím o spotřební dani za pohonné hnoty. Co všude čtete, pane Nováku, nesmíte brát vážně. Média jsou totiž hlásnou troubou parlamentních politických stran a těm není co věřit. Jsem ochoten připustit, že kouření nepřispívá zdraví, nicméně jeho zásadní škodlivost dosud nikdo a nikde jednoznačně neprokázal.

J. Novák 15.3.2015 10:34

Já jsem věděl, že nějaký trouba zareaguje přesně tak, jak jste zareagoval vy, tedy trapnou propagandou proti tomuto státu. Čech, nesmíte také skočit na každý špek, který vám někdo předhodí. Ale hupsnul jste na to pěkně, jen co je pravda!

S. Vor 14.3.2015 18:10

další  omezování osobních svobod nacpané do zákona.Žijeme ještě v nějakém náznaku svobody a demokracie nebo EU řídí každý náš krok???

Zlatej komunismus nebo socialismus (to je v tuto chvíli jedno) !!!

P. Čech 14.3.2015 20:28

Socialismus? Uvědomte si, že protikuřácké zákony iniciují převážně socani, kteří neumí nic jiného než buzerovat pomocí zákonů.

J. Novák 15.3.2015 7:01

Co to kecáte? Jako cigarety přišly z Ameriky, tak i boj proti kuřákům přišel tam odtud.

P. Čech 15.3.2015 10:23

Kanpaň proti kuřákům pochází od lékařů. Ti totiž, první na co se Vás zeptají je zda kouříte. Potom ať trpíte jakýmkoliv neduhem, třeba že máte zlomený prst, máte to z kouření. Je to moje osobní zkušenost. Nedávno jsem byl u lékaře specialisty, který když zjistil, že nekouřím, oznámil mi, že mé potíže pramení od páteře.  Naprosto jiné potíže u jiného specilaisty byly opět  od páteře. Poté jsem navštívil specialistu neurologa, který mi oznámil, že páteř mám zdravou.  Jeden z těchto lékařů tedy logicky lže. A proč? proto, že problém nemohou svést na kouření a neví si rady.

V. Grycz 14.3.2015 16:16

Vznikne horda neziskovek, fond se rozkrade a feťáků přibude. To rozhazování nemá konce. Přitom stačí důsledně aplikovat současné zákony.