Diskuse k článku: Mýtné v rukou Rakušanů. Kapsch převezme zbývající akcie české divize

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 3.7.2016 13:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Jindra 3.7.2016 13:34

Peníze z provozování mýtného systému tak skončí v Rakousku a na rozdíl od Rakušanů nečekejte, že na našich dálnicích vzniknou parkoviště s toaletami typu Asfinag. Platíte mýto, ale na rozdíl od Rakouska za to žádný servis a služby na placeném úseku dálnic v ČR nedostanete, kromě různých omezení a zákeřného špiclování policie, která je místo pomoci a bezpečnějších dopravních řešení, orientována více na vybírání pokut, pokud možno co nejvyšších a pro méně majetné likvidačních. To je také jeden z výsledků Ťokova ministerstva dopravy.

M. Jindra 3.7.2016 13:11

Asi to nebude náhoda. Babiš za hnutí ANO hned zkraje otevřel problém kvality a efektivnosti mýtného systému, jeho ministr dopravy Ťok avízoval změnu provozovatele, ale pak vše zůstalo při starém, provozovatel ani systém se nemění, naopak se majorita provozovatele zvyšuje pro Kapsch. ANO tak zřejmě vyšlo vstříc nabídce Kapsch. V dopravě jsou velké peníze a Babiš to tam s Ťokem takhle vybral. Je to práce pro policii, aby našla ta konta, přes která si to firma Kapsch zajistila. Policie je v řadě případů zkorumpovaná a pokud MD a Ťok vychází vstříc

potřebám policie, tak se věrohodného vysvětlení náhod ve věci provozovatele mýtného systému asi nedočkáme.

F. Jetel 31.5.2016 21:37

Českové, koukejte platit.

Š. Apolen 1.6.2016 0:04

Dobře si Kapsch pohlídal dojnou krávu.

J. Novák 1.6.2016 4:41

No, i vy, Apolen, mi můžete vysvětlit, co tím máte na mysli. Nebo snad víte o firmě, která by správu mýta dělala pro stát zadarmo? Ono je možná lepší si o problematice nejprve něco zjistit, než hloupě plácat hubou, což ovšem u vás není naprosto nic nového.

J. Novák 1.6.2016 4:39

A co, podle vás, se převzetím akcií české části firmy rakouskou částí firmy asi tak změní? Česko platí za správu mýta tak jako tak. Takže, můžete mi nějak blíže přiblížit tok svých "myšlenek"?