Diskuse k článku: Nejen Klaus, i Česká národní banka radí vládě: Odmítněme euro

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 48
  • Poslední: 2.12.2010 2:33
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Dubanová 2.12.2010 2:33

Klaus radí

V.K. je proti čemukoliv co byť jen z dálky "zavání" západem,a zaplať Bůh, že jsme součástí Eu i Severoatlantického kusu světa, jinak by nás možná nechal V.K., díky své známé příklonnosti - úředně připojit k Rusku...

T. Cerny 1.12.2010 20:29

Klaus opet neskutecne blaboli

vzdyt Cechy nikdo do nasi Eurozony nezve a v dohledne dobe urcite nepozve.V nasich mediich jsem neslysel ani necetl jedinou radku o tom , ze by dalsi postkomunisticke zeme k nam mohly byt prijaty.Tradicni slabomyslne blaboy ceskeho Klause chteji u Cechu vzbudit dojem , ze Eurozona o ne stoji . Ale Cesi , Bulhari  a Rumuni, Polaci  si zcela jiste ponechaji sve pevne meny - at je to leva , koruna nebo hrivna ci zloty.

A. Hrbek 27.11.2010 23:30

Je zajímavé,

že ti, kteří neustále brojí proti EURu si EURo pořizují když chtějí vyjet do ciziny, třeba jen do sousedního Rakouska nebo Slovenska. Proč si tam neberou tak vychvalovanou CZK? Za "pevnou národní měnu" CZK si totiž v cizině nekoupíte ani rohlík.

Pokud se někdo zabývá podnikovou ekonomií ve firmě která exportuje a importuje (a takových je značné množství), tak by poznal, že řada fakturací probíhá přímo v EURech a tím jsou dost eliminovány kurzové výkyvy. Má to sice vzhledem k blbé soustavě českého účetnictví určité komplikace, ale ty se dají překonat.

A také jsem nepozoroval, že by většina tunelářů si své rezervy ukládala v CZK a v českých bankách, že by své zahraniční latifundie na Kanárských ostrovech a jinde kupovala za CZK. Ani zahraniční majetníci "českých firem" si své výnosy nepřevádějí v CZK.

Kdo z CZK především tyje jsou spekulanti a finanční instituce všeho druhu. A jak ukazuje situace, začíná být stále více ekonomicky zajímavější nakupovat v cizině. A to i po směně platidel. CZK je totiž nástrojem, který umožňuje v oblastech s chybějící zahraniční konkurencí zdražovat věci, zejména základní životní potřeby.

O to umožnit to, někomu jde.

S. Vaněček Šauerová 27.11.2010 23:52

Ano, pane Hrbku. To je jedna věc, euro.

A pak je ještě další věc, EU, resp. naše členství v EU. Včera jsem četla na Psu pozoruhodnou větu diskutující "p.Kaniokové", má níže v této diskusi rovněž příspěvek, která napsala, že EU už by měla - cit. - "padnout na hubu". Tak to mě skutečně šokovalo, i když je nepochybné, že lidí s podobným názorem je u nás víc, u komunistů to bude možná podstatná většina. Musím říct, že před nějakými 15, 20 lety by mne skutečně nenapadlo, že budeme nejprve váhat, zda - po 45ti leté zkušenosti s komunisty - vůbec vstoupit do EU, že jednou budeme volat, abychom z ní vystoupili a že se dokonce najdou takoví, kteří si přejí to, co napsala zdejší debatérka (jestli to jen není zakuklený Daniel Kaiser ?). No nic. Dodat lze jenom, každý národ si za všechno - dobré i zlé - může sám.

J. Tolman 28.11.2010 9:15

Re: Ano, pane Hrbku. To je jedna věc, euro.

Pád eura a EU je jejich jediná naděje. Pokud tu bude EU, žádný politik v ČR se nedováží podniknout skutečné kroky k jeho opuštění. Jakmile by si lidé uvědomili o co by přišli, nikdy by to nedovolili. Proto je pro rusofily  výhodnější být uvnitř EU a škodit a škodit a škodit. Tak zřejmě znějí i základní instrukce, které Klaus dostává při pravidelných poradách u Putina.

Ľ. Perunko 28.11.2010 10:16

Re: Ano, pane Hrbku. To je jedna věc, euro.

Pád € by bol pohromou aj pre štáty mimo eurozóny. Nechápem celkom odpor ČR voči €, aj keď v súčasnosto € prežíva krízu.

J. Tolman 28.11.2010 10:43

Re: Ano, pane Hrbku. To je jedna věc, euro.

Naprostý souhlas.  Bohužel jsou tací, jeichž plánům by taková katastrofický situace vyhovovala. Jinak Slovákům blahopřeji ke "slavíkovi"  Mullerovi. Vy máte Mullera a euro, Češi mají Gotta a Klause. Už to o mnohém vypovídá.

J. Tolman 28.11.2010 10:48

Re: Ano, pane Hrbku. To je jedna věc, euro.

Podobně jako nikdo z těch kecalů, kteří předpvídali že Slováci bez Čechů zkrachují, se dnes k svým výrokům nijak nehlasí, i dnešní hlasatelé pádu tu eura, tu EU nebo USA, nebudou za nějakých 10 let k dohledání.

F. Kusák 27.11.2010 21:07

Tedy vážení,

přece si nemyslíte, že hospodářsky málo významná Česká republika a navíc silně propojena se SRN může rozhodnout, zda bude, či nebude spjata s eurem . Pokud se nejsilnější státy EU, tedy zejména Německo rozhodnou, že euro v dnešní podobě skončí, tak skončí. Jestli bude pokračovat a za jakých podmínek, tak bude a my na to prakticky žádný vliv nemáme, a Bože chraň, kdyby se tam někdo rozhodl rozmetat naší modlu, tj. tu "českou" korunu nebo naopak, kdyby řekl: "do pěti let musíte mít euro". Takže řeči nějakého Klause nebo naopak nějakého eurooptimisty mají na tyto věci pramalý vliv. 

F. Kusák 27.11.2010 20:55

Tedy vážení,

M. Vichta 27.11.2010 20:44

Rozbouřená Evropa

I největším eurootpimistům patrně dochází dech odpůrci pana profesora, jež se stal hradním pánem patrně soptí vzteky, přes mnohé opravdu velmi nohé výhrady k němu by i oni měli přiznat že jeho názory na euro a odhad situace je víc než realistický Přeji všem spoludiskutujícím krásnou noc mírnou zimu

M. Dubanová 27.11.2010 17:07

Česká národní banka a guvernére Miroslav Singer

Nejen Klaus, ale i ČNB - jsou "za jedno"!! se píše v Lidovkách, ale jaký je rozdíl mezi Klausem a guvernérem ČNB Miroslavem Singerem - no přece naprosto žádný - nynější guvernér ČNB - jest slepým obdivovatelem pana prezidenta, takže "ohánět" se tím, že i ČNB má tentýž názor jako pan prezident, jest poněkud dětinské....

J. Kanioková 27.11.2010 16:05

chvála bohu, že se konečně ozývá zdravý rozum,

jen nevím, jak "jednoduché" by to bylo, vyjednat tuhle výjimku. Euro je v pasti a je potřeba se jí vyhnout. Doba není dynamická, doba je ekonomicky přímo průšvihová! Všechny země EU jsou zadlužené, žádná si pohybem své měny nemůže pomoct, jak by to bylo u národních měn.  Euroval je prázdný, jsou v něm jen "závazky" jednotlivých zejí eurozóny, takže až je přinutí tyto závazky plnit, budou šílet, protože si tím dost zvýší svůj národní dluh. A jen proto, aby někomu něco sanovali a to prakticky darem. Nebude to půjčka, protože tu by nikdo nesplácel, když je ve vlastním průšvihu, který bude napravovat dlouhé roky.

Š. Hašek 27.11.2010 13:58

Doufám,

že jsme ještě stále suverénní stát se svojí státní bankou.

Já osobně nevím, proč bych měl být nucen své peníze vyměnit za jinou měnu okolních států. A třeba se nechat stáhnout do propasti.

Ale nikomu v konverzi jeho peněz za Europoukázky nebráním.

Nechoďme všichni sborem za tím prvním voolem (myšlen sbor klotových rukávů z Brusele).

N. Marek 27.11.2010 14:32

Re: Doufám,

Protože se ČR zavázala Euro přijmout, proto.

N. Marek 27.11.2010 14:33

Re: Doufám,

(Neříkám, zda je to dobře, nebo špatně. Prostě to tak je.)

M. Frank 27.11.2010 14:38

Re: Doufám,

Jenže celá EU se zavázal plnit kritéria deficitů. A protože je neplní, neměla by ČR euro přijímat. Nechť pravidla platí pro všechny.

J. Jorda 27.11.2010 16:14

Re: Doufám,

prapůvodni příčina dnešní propadu Eura je právě to nedodržení smlouvy z Maastrichtu o max. výši deficitu státního rozpočtu. Protože právě všichni na to sr...., tak se zadluženost rozmohla ve smyslu "šak to nekdo zaplati ale jeno ne my", takže ten výsledek je tady. Samozřejmě finanční krize udělala své, ale vyvolaná byla právě tou chamtivostí po penězích a nevyrovnáním dluhů států

P. Fiala 27.11.2010 13:55

A co poslanci = zástupci občanů?

Určitě by to měly potvrdit obě komory parlamentu, nejen vlády, které neumí hospodařit, viz deficity za posledních deset roků.

Škoda, že veřejnost není informována, jak se bude kurz výměny Kč za Euro stanovovat a kdo má jaký vliv na toto stanovení. Poslanci musí zajistit, aby se tento vládní proces důkladně probral i s lídry ekonomik, odboráři, i dalšími skupinami občanů. Zkušeností je z okolních zemí dosti. Ale doba je velmi dynamická, takže by se mělo uvažovat, při stanovováni kurzu, i o budoucí hodnotě měny Euro (nezapomínejme, že majetky movité zůstávají na místě). Nicméně pozitivní zpráva je, že díky GDP EU, jako celku, jsme ještě stále "vyššími" obchodními partnery pro Čínu či Indii. Rovnocenní v GDP za EU jsme s  U.S.A.

Nebuďme zase až tak negativní vůči Bruselu. Co kdyby třeba Brno či Ostrava jednala podobně vůči Praze?

P. Manda 27.11.2010 13:23

ubozí okopávači kotníků

máte li co směnit nakupte si božské €......... pak sním můžete podpalovat ty žvásty co produkujete. Kdyby ta měna za něco stála tak britové nebo Švýcaři už na něj dávno jedou. Mimochodem Britové tu vyjímku, kterou chce presiden  mají.

J. Tolman 27.11.2010 13:32

Re: ubozí okopávači kotníků

Ano, tak je to správné. Britové mají své zvláštní vztyky s Kanadou, USA, Austálií a já nevím s kým ještě, jsou hlavou britského společenství národů a mimo jiné i  v dlouhodobém měřítku nejrychleji rostoucí ekonomikou v Evropě - to je ten správný  vzor pro nás. Nač troškařit Na to taky máme, vždyť máme zvláštní vztahy s ekonomickým obrem na Východě.

J. Jorda 27.11.2010 16:16

Re: ubozí okopávači kotníků

Švýcaři vyjíámku nepotřebujou, nejsou v EU a to je dobře

A. Ruščák 27.11.2010 13:19

Klaus = ČNB

To je zase článek...

J. Tolman 27.11.2010 13:16

Podíváme-li se na mapu

eurozóny, uvidíme, že po připojení Polska k euru zůstane ČR jako nesmyslný Klausův skanzen uprostřed Evropy. Z mapy je také vidět důležitost přijetí eura Slovenskem, které vyrazilo klausovcům z ruky většinu argumentů ( i když pro ně argumenty nejsou zas tak důležité).

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/European_union_emu_map_en.png

Bohužel, škody způsobené Klausem České republice se budou napravovat velmi dlouho. To je zřejmé už teď.

M. Frank 27.11.2010 13:24

Re: Podíváme-li se na mapu

Zůstat ve skanzenu společně s Anglií, Dánskem a Švédskem, to se mi líbí!

J. Tolman 27.11.2010 13:28

Re: Podíváme-li se na mapu

Ano, a stali bychom se automaticky takový českým Švýcarskem, že? Kdepak, mi Češi víme, kam se vrtnout.

M. Frank 27.11.2010 13:42

Bez nějakých ideologických

si myslím pane Tolmane, že dříve než stačíme vstoupit do měnové unie, Německo z ní vystoupí, nebo již nebude existovat vůbec. 

P. Zeman 27.11.2010 13:41

Re: Podíváme-li se na mapu

Všichni se ženou do zhouby, tak přece nesmíme chybět, že milý lumíku? ;-)

L. Šarina 27.11.2010 11:41

Pan Klaus,

nemá náhodou vysoké vyznamenání  Ruska uděleno Putinem,za co?Bez eura,budeme vyřazení a nebo odstaveni  EU na jinou kolej a to se Rusku náramě hodí.Jestli si někdo myslí že na nás jako na satelita Rusko zapomělo, pan Klaus určitěne,a ví proč.

M. Bomar 27.11.2010 11:04

na hrade byli kralove, na hradcanech je pan inzenyr

ceska narodni banka je sborem lidi shrbenych pres panem inzenyrem. samozrejme: bud euro, nebo nic (= konec, rozklad, poroba), tedy vlada zauralskych oligarchu, kam by se mohly i schovat nakradene penize.

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Marcela Ziembová, matka Davida Pastrňáka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...