Diskuse k článku: Schválený balíček se nelíbí ekonomům

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 17.5.2009 21:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
17.5.2009 21:31

NERV nejsou odborníci pro stát, ale pro soukromé firmy

NERV nejsou odborníci pro stát, ale pro soukromé firmy a jen vysoce úzké zájmy. Jinak také  jen alibi pro ekonomického nýmanda Topolánka.

15.5.2009 19:29

Rozhazování

Rozhazování je snížení sociálního pojištění firmám, které to nepotřebují. Krize neskončí dokud se opět nenastolí rovnováha, která celkem fungovala mnoho let. Tzn. vrátit se do stavu před reformami ODS a pravděpodobně i před snížení daní firmám z doby ČSSD. Jedině zrychlené odpisy jsou prorůstové opatření. My prostě jen čekáme, až se světoví boháči zřeknou části svého bohatství a světová ekonomika se zase rozjede. Naši boháči zůstanou bohatí a ještě budou dělat na svět dlouhý nos, jak oni krizí krásně propluli.

16.5.2009 0:36

Re: Rozhazování

Jasně, zdanit firmy co nejvíc, ať se ti "boháči" prohnou, že. Že pak nebudou mít zájem zaměstnávat lidi nevadí, ČSSD vám zajistí pohodlný život bez práce, za peníze druhých, pracovitějších. K čemu reformy, život na dluh s Paroubkem a komunisty bude přece tak krásný...

16.5.2009 7:10

Re: Rozhazování

Není firma jako firma. Výrobní firma má spoustu nákladů a při zrychlených odpisech, bude mít i větší prostor pro investice. Jenom ji (v případě vyšších daní) zbyde méně peněz na výplatu dividend a to je to, co dnešním 'ekonomům' nejvíc vadí. Vše se podřizuje neustálému zvětšování růstu na burze. Podle mne se jedná o hlavní příčinu krize a dokud se neodstraní, tak se z krize nevyhrabeme. A teď se zkuste soustředit: ta krize postihuje chudé i bohaté, je tedy dobré hledat společné funkční řešení a ne ideologii.

15.5.2009 17:51

Podíváme-li se

na ty, kteří balíček schválili, a na ty, kteří ve velké většině podnikají, je to jasné. Komunistický a socancký póvl, který by jen hrabal pod sebe a na ostatní nehleděl! Kecy o soucitu s chudinou jsou licoměrnost, kterou bolševická pakáž přímo oplývá! Stačí se na ně podívat. Buď jsou tlustí jako prasata (Paroubek, Jandák, Škromach a další) nebo vlastní několik nemocnic a poliklinik (Rath a další lumpové). Primitivní voli*či jim dělají pouze stafáž a záruku jejich výtahu k moci! Ale sázka na pitomce se nemusí vždy vyplatit. Pitomci bývají nevyzpytatelní;-D

15.5.2009 18:29

Re: Podíváme-li se

Přesně tak. Všeho do času. I pitomec může jednoho dne prohlédnout, i když to trvá velmi dlouho.

Najdete na Lidovky.cz