Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Špinavé tendry spolknou ročně 300 miliard. Chystá se jejich očista

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 12.11.2010 13:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
I. Simacek 12.11.2010 13:13

ono je to hezké,ale..

Za dvacet let od revoluce pomocí korupce stačily dnes velké firmy zlikvidovat ty slušné, které se na korupci nepodílely tím, že je po jejich krachu koupili a tím pomalu, ale jistě získávaly monopol v oboru. Podívejte se, které že firmy se podílejí na stavbě tunelů, metra, želizničních koridorů,dálnic a jiných. Najdete tam všechny firmy, které dlouhodobě žijí ze státních zakázek. Tady hledejte těch špinavých 300 miliard.

F. Doušek 11.11.2010 9:42

Já bych se především "podíval"

na výše odměn těch "zprostředkovatelů tendrů". Tam se ztrácí nemalé stamiliony ročně ze státního rozpočtu.

Z. vintr 11.11.2010 9:18

"Veřejné zakázky"! Jak to zní demokraticky.

Mě napadá jestli vůbec ta naše  demokracie je jen nepovedený experiment na lidech. Potom se daňový polplatník nemůže divit, že pracuje na tyto  ztráty přes sedm měsíců v roce. Stačilo by málo podle jednoho ruského hesla,: prověřuj a důvěřuj! Ovšem  v tom by museli pomáhat kompetentní uředníci a to nějak nefunguje.

V. Kolman 11.11.2010 10:41

Re: "Veřejné zakázky"! Jak to zní demokraticky.

Pane Vintře, "důvěřuj, ale prověřuj"  je typický protimluv. Buď  někomu důvěřuji a potom nic neprověřuji. Pokud něco prověřuji - je to projevem nedůvěry.

       Skeptik jedná tak, že lidém, se kterými nemá dlouhodobě dobré zkušenosti, preventivně nedůvěřuje a proto je prověřuje.

Z. vintr 11.11.2010 23:33

Re: "Veřejné zakázky"! Jak to zní demokraticky.

 Vážený pane, netvařte se, že to sám  v praxi neděláte. To je prostě projev zkušenosti se životem. Jinak to nejde a kdo si myslí, že jo, tak zaplače nad výdělkem.  Divil bych se státu, který by byl ve finančníchn věcech tak naivní, nebo je v tom něco jiného?

J. Kábrt 11.11.2010 8:03

300 miliard

Ono se ztratí 300 miliard a tak se musejí vybírat zdravotnické poplatky.Docela vtipné!

M. Franková 11.11.2010 8:27

Re: 300 miliard

Ty zdravotnické poplatky mě až zase tak moc nevytáčí. Platí se všude v Evropě a podstatně vyšší. Co mě ale dokáže vpravdě z křesla nadzvednout je fakt, že se očesávají až na dřeň veškeré dávky pro nejpotřebnější, z invalidů se v rámci úspor ouředním rozhodnutím nadělají naprosto zdraví jedinci,dnešním padesátníkům se naplánuje menší důchod. A zase někde vzniká komis, která se bude za drahé peníze tvářit, že tento šlendriján napraví.Myslím že tohle svinstvo vyřeší jen jediné..majetková odpovědnost a spoluúčast zúčastněných. A s konečnou platností také trest za spáchané, aniž by se musel složitě dokazovat úmysl!! Zloděj ukradne pár milionů a odejde od soudu bez trestu......protože se nedokázal úmysl! Probůh, co to je za nesmysl!!Zloděj má dle mého názoru úmysl jediný...doufá,že se mu na krádež nepřijde!!

L. Boháč 11.11.2010 8:54

Re: 300 miliard

Pani Franková, copak jste ještě nepřišla na to, že se zde používá jen jediný zákon a ten zní " Já na bráchu a brácha na mě? "

M. Franková 11.11.2010 12:27

Re: 300 miliard

To bylo, je a bude. A pane kolego, všude na světě. Vy také, mít tu možnost, dáte raději vydělat firmě známého, než neznámého majitele. Jde tedy jen a pouze o to, udržet vše v mantinelech legálu a slušnosti. Což u nás opravdu není!! A to je to, oč tu běží!!

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...