Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Vstoupili jsme do nové fáze destrukce Západu, říká exprezident Klaus. Neovlivňuje nás ani Rusko, ani Čína

Současný vývoj na Západě mění dlouhodobé tendence společnosti směrem k laxnosti a k podceňování ekonomické dimenze našich životů. „Mezi nositeli těchto elitářských barevných revolucí vítězí myšlenka, že pečení holubi přilétají k nám ze všech možných stran a že nemusíme udělat velký výkon, abychom si je zasloužili,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz prognostik a bývalý český prezident Václav Klaus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anderle 13.9.2020 19:40

Pane Klaus, vystihl a popsal jste dokonale. Máte vynikající analytické myšlení a dar popsat věci s trefou do černého.

A. Sekanina 13.9.2020 17:57

Ale Čína i Rusko nás ovlivňují, soudruhu Klausi a používají k tomu slouhů jako M. Zeman, Klausové a další prodejní soudruzi.

J. Jakoubek 12.9.2020 11:49

Jo, nelze než souhlasit.

A. Opletal 11.9.2020 11:29

A jak sakra vznikl za 30 let 1700 miliard Kc statni dluh, kdyz ODS vladla anebo podporovala vladu CSSD?!!! A Rusko sem importovalo vezenske pracovni tabory, jejichz obyvatele pro nej vytezili uran na jaderne zbrane, politicke procesy a popravy. Jen blb nebo rusky agent to muze pominout a zabyvat se Coca Colou, jeansy a Mickey Mousem. Preju klidny mlcenlivy duchod. Co dokazete uz jste predvedl...

P. Aron 12.9.2020 18:24

Pane Opletale, kdybyste nebyl hlupák, tak se podíváte do toho jak se vyvíjel státní dluh a rozpočet. A zjistil byste, že za V.Klause byl rozpočet vyrovnaný a že dluh je dílem jiných vlád. Ale vy jste líný a umíte jen nadávat.

A. Opletal 14.9.2020 0:07

Tak napriklad za opozicni smlouvy se zadluzeni vice nez zdvojnasobilo...

https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/dluhova-statistika/struktura-a-vyvoj-statniho-dluhu

No a takova drobnost, jakoze se zbavili temer veskereho prumyslu a vsechny cesky banky byly vytunelovany a predany za hubicku cizim bankam, zatimco dluh vesele rostl. Dokazali dostat do minusu i Fond narodniho majetku. Odboprnici ekonomove z prognostaku!

P. Tesařík 13.9.2020 9:12

Trapné vidět jen "zlé" Rusko. RvA co sem importovali Němci, koncentráky, sekání hlav, vymazávaní vesnic z mapy, válku. "Jen blb nebo německý agent" to může pominout. :-)

Ale daleko hroznější je, co sem importují Němci dneska, zelený fanatismus, který nám zlikviduje ekonomiku daleko spolehlivěji než 40 let bolševismu, a dokonce zase u nás dneska Němci hledají životní prostor a chtěli by nás zase okupovat tentokrát svými mohamedánskými a africkými migranty. Rv

A. Opletal 14.9.2020 0:14

No pochopitelne nacismus byl stejne zrudnej rezim jako komunismus. Ale pocet soch Hitlera ve vsech nemeckejch mestech je presne nula! zatimco pocet soch uplne stejnech zrud Leninu a Stalinu jsou dodneska v ruskych mestech odhadem tisice... No a ty ekoteroristicky globalni strasice taky nemusim, to nate pravdu.

A. Opletal 11.9.2020 11:29

A jak sakra vznikl za 30 let 1700 miliard Kc statni dluh, kdyz ODS vladla anebo podporovala vladu CSSD?!!! A Rusko sem importovalo vezenske pracovni tabory, jejichz obyvatele pro nej vytezili uran na jaderne zbrane, politicke procesy a popravy. Jen blb nebo rusky agent to muze pominout a zabyvat se Coca Colou, jeansy a Mickey Mousem. Preju klidny mlcenlivy duchod. Co dokazete uz jste predvedl...

J. Bilina 11.9.2020 1:08

Tunelarsky dedecek a Putinuv poskok by si mel uz konecne odpocinout. 8-o

P. Manda 15.9.2020 13:49

a co ty, jako neumětel a hlupáček. Ka bys měl jít ty ?

M. Tureček 10.9.2020 19:05

Jaksi se nam ten Západ od te Velke Listopadove Revoluce pomalu, pozvolna změnil v hnojiště...

J. Kostelanský 7.9.2020 18:41

S článkom sa nedá nič len súhlasiť - s jednou výnimkou. Že digitalizácia nepriniesla zvýšenie produktivity práce. Je to samozrejme nezmysel.

Zažil som biznis pred internetom na začiatku 90.rokov a robím biznis aj teraz. Konkrétne ten môj by bez internetu skončil veľmi rýchlo.

Už len vybavovanie pošty je v porovnaní s faxom neporovnateľne rýchlejšie a lacnejšie. Vyhľadávanie firiem či obchodných partnerov je brnkačka oproti ére pred internetom, kedy si sprostredkovateľské firmy pýtali za jeden jediný kontakt na nejakú zahraničnú firmu 300 korún. Samozrejme bez záruky serióznosti danej firmy...

A aj ten mobilný telefón má v práci obrovský význam. S druhou stranou sa dá kontaktovať prakticky okamžite a netreba čakať, až sa po niekoľkých hodinách či dňoch vráti do práce k pevnej linke.

M. Tureček 10.9.2020 19:09

Absolutně! Prozil jsem dobu pred pocitacem/internetem/mobilem a ty moznosti ktere se nabizi dneska se nedaji ani vzdalene prirovnat.

P. Beňo 7.9.2020 16:51

Jsou věci, kdy jsem s ním nesouhlasil, ale chápal jsem, že Cicago 30. let v USA nás minout nemůže při přerozdělování majetku v Čachách ( viz. jeho amnestie ) ....škoda, že ním odkládaný právní stát se odkládal tak dlouho, že ještě nenastal a zhroutí se úplně o to lehčeji...ale s tímhle většinou souhlasím...

Ano jsou názory, kdy mohu souhlasit a názory, kdy nesouhlasím....smí se to, aniž dám nálepku ? ;-))

P. Aron 7.9.2020 12:29

On ten Západ je vůbec šílený. Náš generál Pavel předlistopadový člen KSČ byl několik let druhým mužem NATO. Generální tajení NATO Jens Stoltenberg :

Stoltenberg se v politice začal angažovat již v mladistvém věku. Tehdy na něj měla významný vliv jeho sestra Camilla. Ta byla v té době členkou marxisticko-leninské skupiny s názvem Rudá mládež. Mladý Stoltenberg požadoval vystoupení Norska z NATO a měl pravidelné kontakty se sovětským diplomatem, který byl agentem KGB.

P. Aron 7.9.2020 12:33

...generální tajemník...

No a pokračujme :

Manuel Barroso, nedávný předseda Evropské komise - maoista.

Jeho nástupce J.C.Juncker otevíral výstavu a odhaloval sochu autorovi Komunistického manifestu.

Ministryně zahraničí EU Mogherini a před ní Ashton - bývalé komunisty.

Začínám mít pocit, že těm elitám Západu na Rusku nejvíce vadí jeho odklon od levičáctví.

P. Beňo 7.9.2020 16:44

;-)))

J. Kostelanský 7.9.2020 18:44

Dá sa to povedať aj inak: komunisti a konzervatívci sa vymenili: Brusel ovládli (skrytí myšlienkoví) komunisti a Rusko sa stalo najkonzervatívnejším štátom v Európe - spolu s Poľskom.

J. Nový 7.9.2020 12:25

Patrně z důvodu úbytku šedé kůry mozkové mnozí zjednodušují pohled na svět. Už není podstatné, co je řečeno, napsáno, co je obsahem myšlenky, ale podstatný se stává autor uvedeného. Pokud je ten autor "špatný" jistě vše co řekne je lež. Pokud je to ten "dobrý" je potřeba se jeho "pravdy" zastávat všemi prostředky.

Ovšem touto nemocí trpí převážně levičáci, ti, kteří se vydávají za liberální demokraty, milovníky pravdy, lásky a slušnosti ;-D

P. Aron 7.9.2020 12:34

Bohužel máte pravdu. Stejně tak jako od zastánců Pravdy a Lásky často místo argumentů slyším jen nadávky a vulgarity.

R. Doubravský 7.9.2020 14:02

Ty jsou slyšet z obou stran, taková je současná úroveň "diskuse". A chybí vůle na tom něco změnit, takže to ještě potrvá.

R. Doubravský 7.9.2020 14:35

Jde o celkem logický důsledek "širokého zapojení veřejnosti" do těchto diskusí, kdy je zřejmé, že zdaleka ne každý je schopen poučeně argumentovat a volí formu nadávky, jako způsobu pregnantního vyjádření názoru. Diskuse tím samozřejmě z velké části ztrácí smysl jako nějaké hledání řešení a funguje pouze jako ventilek. Aspoň něco.

M. Steiner 7.9.2020 9:29

I na západě je už povědomí o nové totalitě oživeno. Tak zvaný právní stát v Německu je už dvacet roků silně ohrožen.

Levicové demonstrace probíhají nerušeně, každá skupina s pravicovými hesly je hlídána policií.

V ČR ale máme také ještě daleko ke konsekventnímu dodržování zákonů. Například v Německu se luza vyhrnula obsadit momentálně zamčené byty. Německá policie je do 48 hodin vyhnala. Následek: levicová demonstrace a podpalování aut, vybíjení výloh. S tou demonstrací policie nedokázala udělat pořádek. Při tom má stát dostatek prostředků, aby ty násilníky nafilmoval a identifikoval, jenom soudy je zase pustí, kvůli ukradenému dětství.

V Praze se podobné obsazování trpělo dlouhé měsíce a nikomu se nic nesmělo stát.:-/

T. Kučera 7.9.2020 9:12

N, Klaus nám zhnednul. Elity se zbláznila, extrémní levicactvi, Soros a z Ruska a Číny nic nehrozí, teda pokud zase někdo nepojede na Taiwan. U mně pan profesor jasně za 5.

M. Vichta 7.9.2020 9:16

Vůbec nezhnědnul, ale vidí situaci značně realisticky, za pět a dvakrát podtrženo a navíc v hlavince v tomto směru prázdno máte vy a vám podobní. Dodávám, že o panu Klausovi mám veskrze neluchotivé mínění EUEU

T. Kučera 7.9.2020 10:03

Obava se, že zhnednul. Článek plný floskuli, dlouhý, nezazivny, nic nerikajici. A hlavně z východu nic nehrozí, jenom jezdit na Taiwan se nedoporučuje, zatimco do Bruselu nebo na Floridu můžu zcela bez problémů.

D. Procházka 7.9.2020 10:49

U mě za jedna mínus. Opravdu vidím pokračující sebedestrukci západní společnosti, do které nás netlačí ani Čína ani Rusko, úpadek ekonomické síly. Kombinace zeleného šílenství a migrační krize zakládá na velké problémy.

Co konkrétně hrozí z Ruska a Číny? Propaganda (dneska se tomu říká hybridní válka)? Tak je tady pořád. Vojenská intervence? Na to nemá ani jeden ani druhý. Ekonomické převálcování? Rusko na to nemá, Čína ano, ale sami tomu silně napomáháme vlastní sebedestrukcí. Oni si nás Číňané časem jednoduše koupí, pokud ještě budeme mít nějakou cenu.

T. Kučera 7.9.2020 12:24

Tak zahnivajici západ oproti socialistickému táboru, to už tady bylo. Stačí si otevřít Rudý Právo z 80. let a nemusím se ani moc namahat . A když už se motá kolem té AfD, tak dáme pěknou písničku:https://m.youtube.com/watch?v=eC1tcNtfVdw

O. Hedonix 11.9.2020 14:49

co nám hrozí z Ruska a Číny? Co nám hrozí od státu, který nerespketuje mezinárodní právo , zabírá území armádou, potlačuje lidové protesty v cizích zemích neoznačenými vojáky, ohrožuje celou planetu jadernými zbraněnmi? CO nám hrozí od státu, který nás okupoval? Co nám hrozí odstátu, který shazuje civilní letadla, otravuje polotziky a agenty novičokem, vyvolává konflikty a ovlivňuje volby v různých státech? CO nám hrozí od státu, který jen a jen lže a v gulazích umučil jednozančně nejvíc lidí, víc ,. než zemřelo v koncetračních táborech? Hrozí jen to nejhorší.... Z Ruska nekdy nic


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...