Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

To se prodraží. Předčasný útěk ze stavebního spoření může klienty připravit o desetitisíce

Státem zvažované zrušení podpory stavebního spoření u nových smluv a snížení u těch stávajících na polovinu, tedy na tisíc korun, pravděpodobně vyžene klienty ze stavebních spořitelen. Předčasný útěk je však může připravit o nemalé peníze.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P12e54t75r 21K83l16í64m72a

23. 3. 2023 20:50

No co, retroaktivitu tahle vláda umí, to už nám v tomto měsíci dokázala. Uvidíme jestli Asociace stavebních spořitelen bude úspěšnější než nějací nezajímavý důchodci šoupající v koutě nohama (cituji předsedkyni sněmovny MPA)

1 0
možnosti

Bylo by fér nechat aktivní smlouvy dojet 6 let s aktuální podporou a nové plus ty co překročí 6 let snížit. Osobně SS nemám. Po snížení jsem to zrušil a zařídil se jinak. Výnos i s podporou mizerný a peníze vázané.

1 0
možnosti

Je to sice dosti nefér, ale ve smlouvě není nic o konkrétní výši státní podpory nebo o tom, že by se nemohla změnit třeba na 1Kč. Takže z tohoto pohledu to mají spořitelny i stát posichrované dobře a u žádného soudu případný spor nemohou prohrát. Bohužel. :-/

1 0
možnosti
Foto

Teď to asi mají stavební spořitelny dobře posichrované. Ale jestli projde další snížení státní podpory, vidím to tak, že z dlouhodobého hlediska to bude znamenat konec stavebních spořitelen. Na pořízení bytu nebo domu to není vhodný produkt - a na rekonstrukci koupelny nebo zateplení domu dnes existují pružnější finanční produkty.

0 0
možnosti

no pokud stát změní podmínky smlouvy a já to odmítnu, tak to u jakéhokiliv soudu prohrají.

0 2
možnosti
Foto

Jak to , že já musím dodržet podmínky smlouvy, nesmím odejít dříve, ale stát může změnit podmínky a žádnou sankci nedostane?

7 0
možnosti

Nutnost zaplatit pokutu za to, že vláda jednostranně změní podmínky a tím učiní produkt neatraktivní, je hrozná.

5 0
možnosti