Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Proč šel Nový dobrovolně do koncentráku?

Média

  7:00aktualizováno  24. července 22:38
Období protektorátu bylo pro Oldřicha Nového paradoxní dobou. Není to klišé, u legendárního herce to platí dokonale – obě polohy onoho paradoxu prožil do krajnosti. Na jedné straně největší triumfy. Na straně druhé pobyt v koncentračním táboře. Vydal se do něj z vlastního rozhodnutí. Proč?

Nový magazín LN - 101 pohnutých osudů. foto: Lidové noviny

A Proč Vlasta Burian stanul po válce před soudem za kolaboraci? A proč byla skvělá herečka Irena Kačírková odsouzena k životu v samotě?

Odpovědi nejen na tyto otázku se dočtete v novém magazínu 101 - POHNUTÉ OSUDY. Nabízí stovku a jeden příběhů slavných i méně slavných lidí.

Oldřich Nový a Adina Mandlová (1939).

Magazín 101 - POHNUTÉ OSUDY právě vyšel a seženete jej v trafikách, vybraných knihkupectvích (Luxor, Fišer, Kosmas) , nebo si jej můžete pohodlně objednat přes SMS.

Loňský, první díl magazínu, se díky velkému zájmu čtenářů stal nejvyhledávanější čtením loňského léta. Dalších 101 příběhů je opět unikátním souborem známých i méně známých životních osudů osobností Česka posledního století. Jsou mezi nimi herci, vědci, zpěváci, sportovci, politici i váleční hrdinové. Oslavovaní i zatracovaní, ale také lidé, kteří se medialní pozornosti dočkali jen na pár dní a poté upadli v zapomnění.

MAGAZÍN 101 - POHNUTÉ OSUDY

Speciál LN Pohnuté osudy najdete v trafikách, ale můžete si jej jednoduše objednat do své schránky. Stačí poslat SMS ve tvaru LN OS2B JMENO PRIJMENI ULICE CISLO MESTO PSC (vzor: LN OS2B jan novak jindrisska 16 praha 1 11000) na číslo 902 11 a my vám jej doručíme do pěti dní na uvedenou adresu.

 

Cena odeslané SMS podle běžného tarifu vašeho operátora, konečná cena za speciál, včetně poštovného a balného, je hrazena příchozí zpoplatněnou SMS ve výši 60 Kč vč. DPH. Službu technicky provozuje ATS, infolinka 776 999 199 (po-pá 9.00-16.00), www.platmobilem.cz.

Osudy Vladimíra Menšíka, Oty Pavla, Olgy Schoberové, Václava Morávka, Reginy Rázlové a dalších rozhodně stojí za přečtení. Zvláště proto, že jsou opět poskládány z výpovědí samotných akterů, jejich rodinných příslušníků a nejbližších přátel.

Jedinečnost souboru rozděleného do šesti částí podle událostí, se kterými se museli hlavní hrdinové vypořádat, dodávají i autoři jednotlivých příběhů. Na magazínu 101 - POHNUTÉ OSUDY se podíleli známí redaktoři a spolupracovníci Lidových novin jako jsou Jiří Jakoubek, Marta Švagrová, Pavel Kovář, Václav Cibula, Zbyněk Petráček, Jana Machalická, Adam Drda, Stanislav Motl, Petr Zídek a další.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!