Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Středeční LN: Špatný domov poškozuje dětem DNA

Média

  22:30
PRAHA - Devítileté dítě vyrůstající v chudobě a neuspořádaných rodinných poměrech může mít dědičnou informaci „opotřebenou“ podobně jako dospělý člověk středního věku.
Týrání - ilustrační foto.

Týrání - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Češi blokují justici v Curychu

Česká justice se dopustila mezinárodní blamáže. Na Obvodním soudu pro Prahu 2 se ztratily dokumenty, které si vyžádali v rámci mezinárodní právní pomoci při vyšetřování kauzy podnikatele Petra Macha curyšští žalobci.

Materiály Švýcaři potřebují jako důkazy k případu, ve kterém jde o ztrátu milionů dolarů a machinace na účtech bývalého vlivného byznysmena v bankách UBS a Credit Suisse. Státu za zmizení dokumentů hrozí několikasetmilionové „penále“. Mach hrozí, že podá na stát žalobu a bude požadovat náhradu škody. Měla by se rovnat výši odcizených peněz z Machových účtů – tedy zhruba 7,5 milionu dolarů.

Vojáci střeží prázdné budovy v lesích

Desátého října 2000 se do prostoru muniční základny Bílek u Chotěboře zřítily při cvičném letu dvě stíhačky. Oba piloti v troskách zahynuli. Vojsko přestalo sklady využívat před devíti lety, přesto ve vysočinských lesích i dnes narazíte na ostrahu. A nejde o čestnou stráž před pomníčkem mrtvých letců.

Autor: