Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Švédské weby výrazně omezují diskuse

Média

  21:28
STOCKHOLM - Tři největší švédské noviny mění přístup ke komentářům čtenářů pod články, které se objevují na jejich internetových stránkách. Kvůli narůstajícímu množství vulgarismů a projevů rasové nesnášenlivosti budou buď příspěvky před zveřejněním kontrolovány, nebo budou muset pisatelé vystoupit z anonymity.
Práce s počítačem (ilustrační foto)

Práce s počítačem (ilustrační foto) foto: Shutterstock

První variantu přijímá deník Expresen, jehož editoři budou on-line příspěvky nejprve pečlivě pročítat a pak je případně "pustí ven".

Na podobném principu fungují některá média i jinde ve světě, například izraelská, jejichž servery byly zahlcovány nenávistnými vzkazy arabských přispěvatelů.

ČTĚTE TAKÉ:

Naopak deníky Aftonbladet a Dagens Nyheter dnes oznámily, že plochy pro příspěvky dočasně uzavírají. Otevřít je mají znovu po zavedení nového systému, na jehož základě budou moci psát jen lidé evidovaní na sociálním portálu Facebook anebo přispěvatelé s ověřenými e-mailovými adresami.

Švédské listy se rozhodly k těmto krokům po červencovém teroristickém útoku v Norsku, kde pravicový extremista postřílel 77 lidí.

Po události se vyrojila hromada anonymních komentářů, která hrůzný čin v podstatě schvalovala.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!