Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Tatra představila svůj Phoenix poprvé v terénu

Ekonomika

  15:33
KOPŘIVNICE - Automobilka Tatra na svém zkušebním okruhu v Kopřivnici na Novojičínsku předvedla nový nákladní vůz Tatra Phoenix.

Tatra Phoenix na polygonu v Kopřivnici foto: ČTK

Automobilka má s tímto vozidlem velké plány, v příštích letech by mělo být její "vlajkovou lodí" a kromě trhů v celé Evropě s ním chce proniknout například i do Jižní Ameriky.

Tatra Phoenix na polygonu v Kopřivnici

Sériová výroba nového vozu začne příští měsíc, uvedl marketingový ředitel Tatry Martin Najzr. "Tatra má od tohoto vozidla obrovské očekávání. Je absolutně konkurenceschopné, je špičkou v daném segmentu a bude vstupovat na spoustu nových trhů," řekl Najzr.

Tatra Phoenix

Na výrobě vozu Tatra spolupracuje s nizozemskou firmou DAF Trucks N.V., předním světovým producentem nákladních vozů. DAF Tatře dodává motory a kabiny. "V rámci spolupráce s firmou DAF se nám nabízí nejenom využití jejích komponentů. Díky této spolupráci máme nejenom vynikající vozidlo, ale zároveň velmi silnou i distribuční síť," řekl marketingový ředitel Tatry.

Kabina Tatry Phoenix

V příštích týdnech si podle něj automobilka díky této síti vybere nové partnery v jednotlivých evropských zemích.

ČTĚTE VÍCE:

"Předpokládáme, že toto vozidlo bude v nadcházejících letech naší vlajkovou lodí. Díky tomu, že vstupujeme na nové trhy, by objemy výroby už příští rok měly přesáhnout tisíc vozidel a v tomto trendu budeme pokračovat," řekl Najzr. Uvedl, že Tatra bude vstupovat do všech evropských zemí a má dlouhodobé plány dostat se na trhy Blízkého východu.

Autoři: ,