Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tesco prodalo rozsáhlé pozemky u Šeberova, na kterých měl vyrůst hypermarket. Koupil je miliardář Beran

Ekonomika

  21:37
Praha - Maloobchodní řetězec Tesco prodal 662 000 metrů čtverečních pozemků u dálnice D1 poblíž pražského Šeberova. Podle serveru E15.cz, který ve čtvrtek na obchod upozornil, koupila parcely společnost Geone Šeberov, v níž drží většinový podíl miliardář David Beran. Hodnotu transakce ani jedna ze stran nesdělila.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Pavel Wellner Lidové noviny

Miliardář Beran založil s vědkyní Sykovou výzkumnou firmu

Tesco se zbavilo pozemků prostřednictvím prodeje podílu ve společnosti Seberov Site. „Jednalo se o prodej přebytečného nevyužívaného majetku,“ sdělil webu E15 mluvčí řetězce Václav Koukolíček.

Odbory v Tescu uspěly. Řetězec od července zvýší mzdy až o sedm procent

Tesco pozemky u Šeberova koupilo v roce 1998. Původně na nich chtělo postavit hypermarket v rámci velké zábavní a obchodní zóny Oaza Park. Proti záměru se ale zvedl odpor části místních obyvatel, a firma od plánu ustoupila.

David Beran.

Podle webu Tesco zaplatilo před více než 20 lety za pozemky téměř miliardu korun. Kvůli sporům o doplatky původním majitelům byla na Tesco v roce 2003 dočasně vyhlášena exekuce. Znalecký posudek společnosti NSG Morison z roku 2015 odhadl cenu parcel jen na 254 milionů korun, uvedl server.

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - BRNO (A12460)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč